20 Yıl Vadeli Konut Kredisi 2019

20 Yıl Vadeli Konut Kredisi 2019

Konut kredilerinin 2018 yılında yükselmesiyle alım zorluğu yaşayan vatandaş diğer seçenekleri değerlendirerek ev sahibi olmaya çalıştı. Bankaların bu duruma istinaden yaptığı 20 yıl vadeli konut kredisi 2019 yılında gündeme geldi. Hedef alım güçlüğü çeken vatandaşın ev sahibi olma hayallerine kavuşması ve inşaat sektörünün birazda olsa hareketlenmesini sağlamak.

Vadelerin kısa oluşu ve faizlerin yüksekliği dar gelirli vatandaş için ev almayı hayal haline getirdiği şu günlerde vadeler uzarsa kira öder gibi ev sahibi olmak hayal olmayacak gibi. Daha önce bir kaç kamu bankasının 30 yıla kadar vade verişine şahit olmuştuk. Çıkarılan vade kısıtlamaları ile bunlar düşürülmüş devlet katkılı projelere yönelmişlerdi. Toki işbirliği ile yapılan evler şuan için 20 yıl vade sunmakta fakat bunun içinde sıraya girmek ve çekilişe katılmak gerekiyor.

30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Şeker Bank

Türkiye’nin en uzun vadesi ile konut sahibi olmanız sağlayan Şeker bank 30 yıla varan vade seçenekleri sunarak sizi kiradan kurtarabilir. Kendi evini almak isteyen müşterilerine sunduğu diğer seçenekler ise 15 ve 20 yıl vade kullanımınında mümkün olması. Her türlü finansal ihtiyacınızda evinizin teminatı ile kredi alabileceğiniz ve ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bu kredi türü için sizde başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca Şeker bank eğitim, evlilik, borç ödeme yapılandırma gibi bir sürü kredi seçeneği ile sizlere yardımcı oluyor.

Şeker bankın üç türlü konut kredisi mevcut bunları aşağıda ayrıntılı vade ve faiz seçenekleri ile değerlendirebilirsiniz.

Fırsat Konut Kredisi

Fırsat konut kredisi ile 360 aya varan vade seçenekleri ile %1,97 faiz oranı ile kredi çekebilirsiniz. Ekspertiz ücreti sabit olup diğer kredi çeşitlerindeki konum ve eve göre değişiklik göstermez. Dosya masrafı ve sigorta ücretleri birebir görüşülüp değerlendirilir. Dask sigortası için yıllık maliyet planı uygulanır. Kişisel sigorta zorunluluğu yoktur. Ayrıca bankanın anlaşmalı inşaat projeleri kapsamındaki konut seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

 

Kredi Bilgisi
Vade : Minimum 12 Ay – Maksimum 360 Ay
Faiz Oranları 1,97
Ödeme  Tutarı aralığı : Minimum 10.000 TL – Maksimum 1.900.000 TL
Ödeme Aralığı : 1 ayda bir taksit ödemesi (ara ödeme hesap planında isteğe bağlı uygulanır)
Ekspertiz Ücreti : 750 TL
Taşınmaz Rehin Ücreti : 155 TL
Hayat Sigortası İsteğe bağlı (banka ile görüşülür)

Gelirine Uygun Konut Kredisi %3

Konut kredisi taksitleri vade planı yapılırken ödemeleriniz her yıl yükselecektir. Bu kredi sayesinde yıllık gelirinize göre bir sonraki senenin taksitlerine faiz uygulanır. İlk yılın taksitlerini düşük ödersiniz ve her geçen yıl için %3 oranında artarak devam eder. Böylelikle hem gelirinize göre sıkışmadan taksit ödemiş olur hemde ev sahibi olmaya kavuşursunuz.

 

Kredi Bilgisi
Vade : Minimum 1 Ay – Maksimum 120 Ay
Faiz Oranları :%2,85
Kredi Tutarı : Minimum 10.000 TL – Maksimum 900.000 TL
Ödeme Planı : 1 ayda bir taksit ödemesi
Ekspertiz Ücreti : 710 TL
Taşınmaz Rehin Ücreti : 155 TL
Hayat Sigortası : 0 TL (kişiye bağlı)

Gelirine Uygun Kredi %5

Taksitlerin yükselmesini istemiyorsanız ve gelirinize göre taksitlerin seçeneklerinden ve  avantajından yararlanmak istiyorsanız gelirine uygun kredi %5 tam size göre. İlk yıl düşük faizlerle kredi seçeneği sunan banka diğer yıllarda yükselen faiz ve ödemelerinizi %5 oranında arttırarak devam ettiriyor. Böylelikle istediğiniz evi almak ve hayallerinize kavuşmak kolaylaşıyor.

 

Kredi Bilgisi
Vade Aralığı : Minimum 1 Ay – Maksimum 120 Ay
Faiz Oranı :2,90
Kredi Tutarı : Minimum 10.000 TL – Maksimum 900.000 TL
Ödeme Planı : 1 ayda bir taksit ödemesi ara ödeme olmaksızın
Ekspertiz Ücreti : 750 TL
Taşınmaz Rehin Ücreti : 155 TL
Hayat Sigortası : 0 TL Müşteri talebiyle

Konut kredilerinde vergi ve dosya masrafları bankanın sunduğu gün içerisindeki oranlara göre ve kampanya çeşidine göre değişir. Hayat sigortası ve bireysel sigorta işlemleri müşterinin isteğine bağlı oluş konut sigortası devlet tarafından zorunlu tutulmuştur. Ev alma hayaliniz varsa 30 yıl vadeli konut kredisi Şkerbank seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Diğer bankaların konut kredisi seçeneklerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ