2019 Kredi Faiz Oranları

2019 Kredi Faiz Oranları

2019 Kredi Faiz Oranları

2019 kredi faiz oranları konusunda kredi türlerine göre 2019 yılı için kısa kısa bilgiler vermeye çalışacağız. Son 10 yılda Ülkemizde kredi çeken sayısı Avrupa ülkelerine bakarak oldukça fazladır. Önceleri krediyi sadece konut için kullananlar çoğunlukta olsa da artık araba, eşya ve bireysel harcamalarımız için bile kredi çekiyoruz. Düşük miktarlarda kredi için kredi sicili temiz olması ve çalışan olmanız yeterli olacağı gibi büyük miktarlı kredileriniz için ipotek ya da kefil ile işlemlerinizi halledebiliyorsunuz. Ekonomik şartınız elverişli değilse mecburen kredi çekme yoluna girdiğimiz kesin. Size 2019 Yılın da kredi türlerine göre faiz oranları ve şartlarından söz edeceğiz.

Bireysel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2019

İhtiyaç duyduğunuz rakam 10.000 TL gibi bir rakam ise ihtiyaç kredinizi kolaylıkla almanız mümkün bunu için belirlenmiş 2019 faiz oranını ortalamayı aldığımızda 36 ay vadeli şekilde %2.47 oranın da çekmeniz mümkün. Tabi buna dosya masrafalarınız ve hayat sigortası gibi şeyler dahil değil. İhtiyaç Kredisi 24 saat içinde belirlenen sms ile bile başvurabileceğiniz taksitlerini erken ödediğiniz de çok az miktarlar da faiz alınan kredi çeşididir.

Taşıt Kredisi Faiz Oranı 2019

Genelde taşıt kredileri 48 ay ya da 60 ay vadeli şeklinde sunulsa da bu yıl yaşanan ekonomik sıkıntılar yüzünden ilk 12 ay faiz ödemeden yapılan satışlar var. Bankadan kredi kullandığınız da ise oranlar %2,40 en düşük %2.80 en yüksek seviyelerinde seyrediyor. Taşıt kredileri genelde halk arasında en rahat en düşük faiz oranlarına sahip olan kredi türüdür fakat vergilerin yüksek olması bu tip durumlar da değişkenlik gösterebilir.

Konut Kredisi Faiz Oranı 2019

Konut kredilerin den söz edecek olursak 2019 yılı için ev kredi oranları %1.80 en düşük seviyede seyrederken en yüksek %2,05 olarak belirlenmiştir. Unutmayın bu oranlar sizin çekeceğiniz banka ve şartlara göre değişkenlik gösterirken genelde vade sürelerini siz belirlediğiniz için ortalamalar da değişecektir. Ayrıca bu tür krediler de unutmayın ara ödemeler tolu taksitleri ödediğiniz de ise eklenen faizlerinizden hesaplanarak indirim yapılmaktadır. Konut kredilerin de o gün belirlenmiş olan kur üzerinden hesaplama yapıldığı için sürekli bir kaç puan farklılık gösterebilir. Bu tarz krediler de yılın bazı ayları kampanyalar yapılırken bankanız tarafından bilgilendirmeler almanız mümkün.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2019

Günlük ihtiyaç duyduğunuz da çekeceğiniz kredi sistemlerin den biri olan kredi türü 5.000 TL İle 10.000 TL gibi nakit ihtiyaçlarını da kullanmanız için genelde aynı alabileceğiniz kredi dir. Çalıştığınız ya da bağlı olduğunuz bir banka var ise size özel faiz ve vade oranları ile de istediğiniz rakamı çekebilirsiniz. Yılın bazı zamanları sizi sms ile kredi isteyip istemediğinize dair bile bilgilendirme yapan bankalar da mevcut. Sizin için ihtiyaç kredisi faiz oranlarına 2019 Yılı için baktığımızda en düşük oranın 36 ay vadeli şeklin de bakıldığında %1.60 olduğunu en yüksek ise %1.88 gibi bir ortalama olarak belirtilmiştir.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 1 Average: 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ