Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi 2019

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi 2019

Daha önce uygulanması istenen borç kapatma kredileri için devlet çok sıcak bakmıyordu. Erdoğan tarafından grup toplantısın da yapılan açıklamaya göre 2019 ziraat bankası kredi kartı borcu kapatma kredisi verecek açıklamaları ile çoğu borçlunun umudu oldu. Kredi kartı borç mağdurları her geçen yıl daha çok artarken haciz işlemi ve dosya takipleri olan kişiler kara kara nasıl ödeyeceklerini düşünürken böyle bir karar alınması oldukça umut verici oldu.

Kredi kartı borçlarının ödenmesi için yeni bir finansman desteğe ihtiyacı duyanlar diğer bankalardan borçlarından dolayı kredi çekemiyordu. Yapılan bu açıklama ile borcunuz olan miktarı ziraat bankasına giderek bildireceksiniz banka sizin borcunuz kadar krediyi tarafınıza sağlayacak ve bankayla olan yasal takibiniz ortadan kalkacak.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi 2019

Kredi kartı borcu olan milyonlarca kişinin yüzünü güldüren Ziraat bankası borç kapatma kredisi müjdesi şimdiden yoğun talep alacağının sinyallerini verdi. Cumhur başkanı Erdoğan’ın açıklamasından sonra sosyal medyada en çok okunan ve araştırılan konu haline gelen Ziraat bankası borç kapatma kredisi ile 2 milyon kişinin üzerinde kredi talebi alınacağı söyleniyor.

Yaptığı açıklamada diğer bankaların tümü için kullanılacak bu kredi seçeneğini ziraat bankası 24 aya kadar vade seçeneği sunarak ödemede kolaylık tanıyacak. İlerleyen günlerde Ziraat bankasının başvuruları almaya başlaması bekleniyor. Başvurularda tek şart kredi kartı borcunuz olması gerekli diğer borçlarınız için bu seçeneği kullanamayacaksınız. Çekeceğiniz miktar ise kredi kartınızın borcu kadar daha fazlasını talep edemeyeceksiniz.

TESK genel başkanın açıklaması şu yönde oldu : Kredi kartı borçlarının yapılandırılması piyasalara olumlu yönden katkı sağlayacak ve ülke ekonomisi için büyük bir canlılık getirecek açıklamasında bulundu. Ayrıca Halk bank tarafından sağlanacak diğer kredi çeşidi ise 360 bin kişiye verilecek 23 milyar TL değerindeki kredi esnaf ve sanatkarlar adı altında faaliyet gösteren kişilere uygulanacak. Bu sayede esnaflarında rahat bir nefes alması bekleniyor. Bu iki uygulama ekonomik anlamda canlılık sağlayacak ve Ülke kalkınmasına katkı sağlayacak.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Yapılan açıklamadan sonra bankadan yapılan açıklama bekleniyor. Ziraat bankası şuan için sadece oranlar hakkında bilgilendirme yaparken başvurularını önümüzdeki gün alacağını açıkladı. Başvuru için sizden istenen öncelikle borçlarınızın dökümünü bankadan alınmış olacak şekilde ve kimliğiniz ile banka şube yetkilisine iletmek olacak. Bu başvuru için sadece banka şubelerini kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden ve mobilden başvurular kabul edilmeyecek. Ayrıca talep ettiğiniz miktar sadece kredi kartı borcu ve nakit avanstan doğan borçlarınız olmalı. Borç yapılandırması için örnek talep tablolarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

Diğer müjdelerden biri  ise sosyal yardımlaşma çatısı altında yardım alan aileler için geldi. 2019 yılının ocak ayı itibari ile aylık elektrik giderlerinde 150 kwh ye kadar olan tüketimini devlet üstlenecek. Bu kapsam sayesinde yaklaşık 2,5 milyon vatandaş 80 TL  değerindeki elektrik faturasını devlet ödeyecek. Açıklamalardan sonra kredi kartı mağdurları ve yardıma muhtaç ailelerin yüzü gülerken ekonomik anlamda Türkiye genelinde olumlu sonuçlar elde edilmesi bekleniyor.

Bankalara olan borçların azaltılması bile kalkınma açısından çok büyük bir adım. Bu canlanma olumsuz giden piyasaları etkileyecektir. Kredi kartından doğan borçlarınız var ise Ziraat bankası borç kapatma kredisi başvurusu için şubelere gitmeniz yeterli olacaktır. Sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ