Akbank Axess Kart Harcamasını Taksitlendirme

Akbank Axess Kart Harcamasını Taksitlendirme

Son yıllarda yapılan yeniliklerle birlikte yasal olarak kota konulan kart taksitlendirmeleri tüketiciyi oldukça zorladı. Bu konuya çare arayan bankalardan biri olan akbank axess kart harcamasını taksitlendirme yapmak istiyorsanız bazı aşamaları yapmanız gerekmektedir. Kredi kartlarına gelen yasal kısıtlama nedeni ile özellikle elektronik eşya ve İnternet üzerinden yapılan işlemler için ek taksit imkanını bankadan talep edebiliyorsunuz.

Talep edilen ek taksitler belirli komisyonlar alınarak veriliyor. Komisyon dahilinde en fazla 6 olacak şekilde taksit yaptırabilirsiniz. Bu işlemler için yapmanız gereken banka kampanyalarını takip etmek ya da size alışverişte sonra gelecek olan taksit seçeneği adı altında kısa mesaja geri dönmek olacak. Eğer bu tip bildirimler almıyorsanız bankanızı arayarak işleminizi anında taksitlendirmek için yetki verebiliyorsunuz.

Akbank Kredi Kartı Taksitlendirme

Harcamalarınızı tek çekim şeklinde yaptı iseniz ve ödemek zorlayacak ise artık bankanız tarafından size sunulan taksit seçeneklerini değerlendirebiliyorsunuz. Bu işlemler için banka sizden taksit başına belirli bir komisyon alacaktır. Alışverişlerinizi peşin olarak yapmanızın sonrasında taksitlendirmek isterseniz 12 aya kadar vade yapa biliyorsunuz. Ayrıca kullandığınız nakit avansları taksit ile yeniden yapılandırabilir dilediğiniz biçimde ödeme seçeneği bulursunuz.

  • Peşin alışveriş ve nakit avans işlemleri için aylık %2,25 faiz oranı ile 12 aya varan taksit seçeneği içerisi
  • Taksit ise hizmetinden ücret alınmaz
  • Taksit ise sadece TL harcamaları için geçerlidir
  • Daha önceden taksit yapmış olduğunuz erteleme hizmeti gibi işlemler yapılamaz.
  • Taksit talepleri hesap kesim tarihine göre alınır.
  • Hesap kesim tarihinden sonra yapılan talepler erken kapama işlemi ile yapılır.

Yukarıdaki işlemler sonucu yapılan her türlü harcama ve talepler oluşturulabilir. Nakit avans ve benzeri işlemler için uygulanan faiz oranı sabit olup müşteri açısından değerlendirme gibi işlemler uygulanmaz. Taksitlendirme 12 ayı geçemeyecek şekilde uygulanır. Her türlü harcamanız için bu işlemi gerçekleştirme hakkınız vardır. Alışverişlerin sınırlaması olmadan birden fazla olacak şekilde taksitlendirme kampanyasından yararlanabilirsiniz. Ek kartlar bu işlemlere dahil edilemez.

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma 2019

Kredi kartı borçları özellikle asgarisi ödenmediği taktirde 3 ay içerisinde yasal takibe düşmektedir. Bu tür işlemlerle karşılaşmamak adına yapacağınız en iyi yöntemlerden biri yapılandırma işlemi yapmak. Bu işlem sayesinde yasal takibe düşmeyerek daha sonra yaşayacağınız maddi manevi problemleri de aşmış olursunuz.

Akbank müşterisi olduğunuz kredi kartı için bazı durumlar neticesinde yapılandırma yoluna gidebiliyor. Bu tür bir işlem yapmak istiyorsanız öncelikle kartı kullanmayı bırakmanız gerekmektedir. Bu işlem İnternet üzerinden gerçekleşmiyor. Şubeye giderek borç dökümü alınarak size belirli bir vade oranı ile 12 aya varan yapılandırma taksit işlemi uygulanıyor.

Yapılandırma işlemleri için banka takip sistemine girmiş olmanız fark etmez aynı şekilde avukata gitmeden kredi kartınızı yapılandırmaya alabilirsiniz. Bu yıl itibari ile kredi kartı ödeme sistemleri önceki gibi hemen avukatlık işlemlerle değil öncelikle müşteriye sunulan yapılandırma ile yapılacak. Bu işlem sayesinde hem banka hem tüketici daha az zarar görmüş olacak. Bankanıza giderek akbank kredi kartı yapılandır 2019 yılı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Diğer kartlar için yapılandırma işlemleri adlı yazımızı incelemenizi öneririz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 1 Average: 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ