Akbank NEO Kart Avantajları Nelerdir?

Akbank NEO Kart Avantajları Nelerdir?

NEO Kart, Akbank’ın müşterilerine sunduğu bir çok avantaja sahip bir bankamatik kartıdır. Neo Kart ile yurtiçinde, yurtdışında ve internetten alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Bu özelliği ile diğer bankamatik kartlarından ayrılır. Yapılan nakit çekimler veya harcamalar Neo kartınızın bağlı olduğu vadesiz hesabından düşer.

Akbank Neo kart çeşitlerinin hepsi  Neo kart özelliklerine sahiptir.

  • Neo Birebir: Akbank’ın birebir müşterilerine verdiği özel banka kartıdır.
  • Neo Private: Akbank’ın özel bankacılık müşterilerine verdiği banka kartıdır. Kart sahibine özel nakit çekim ve alışveriş limit seçeneği sunar.
  • Neo Business:  Akbank’ın şirketlere verdiği bir banka kartıdır. Yurtiçi ve yurtdışı harcamalarında şirket personelinin yaptığı harcamaları internetten takip etme imkanı  veren bir karttır.
  • Neo Ek Kart: Eşiniz veya çocuğunuz için Neo Ek Kart talep edebilirsiniz. Ek karta talebinde vadesiz mevduat hesabınıza bağlı ek kart hesabı açılır ve ek kart bu hesaba bağlanır. Ek kart limitini belirleyebilir, istediğiniz zaman ve tutarda ek kartınıza para gönderebilirsiniz.

Chip Para Kazanma Avantajı

Neo kart ile Axess üye işyerlerinden yaptığınız harcamalarda chip para kazanabilirsiniz. Kazandığınız chip paraları Axess üye iş yerlerinde kullanarak, harcamalarınızı bedava yapabilirsiniz.  1chip para 1 TL tutarındadır.

İndirim ve Taksit Avantajı

Neo’nun indirim kampanyaları vardır. Bu kampanyaları takip ederek kazanılan indirim tutarı,  2 iş günü içinde Neo kartınızın bağlı olduğu hesaba yansır. Neo Kart ile Axess üye iş yerlerinden yapacağınız her 50 TL ve üstü harcamalarınızı taksitlendirebilirsiniz. Neo Kartınızın bağlı olduğu vadesiz hesabına tanınan Artı Para limiti sayesinde hesabınızda para olmasa dahi taksitlendirebilirsiniz. Artı Para kullanılarak yapılan taksitli harcamalardan faiz ve komisyon alınmaktadır.

Fatura Talimatı ve SGK Ödemeleri 

Akbank şubelerinden veya Akbank Telefon Bankacılığından Neo Kartınız ile, su, doğalgaz, internet, telefon faturalarınız için ödeme talimatı verebilirsiniz. Neo kartınız ile SGK Prim ödemelerinizi www.ssk.gov.tr üzerinden komisyonsuz ödeyebilirsiniz.

Harcama ve Hesap Bilgisi İçin SMS 

Tek bir SMS ile ay boyunca yaptığınız alışveriş tutarına, hesap bakiyenize, biriken chip para tutarına ve kullanılabilir limitinize ulaşabilirsiniz. Bunun için NEOBİLGİ yazıp kartınızın son 4 hanesini 4425’e göndermeniz yeterli.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 22 Average: 2.8]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ