Akbank Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl İptal Edilir

Akbank Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl İptal Edilir

Bankaların müşterilerine sunduğu hizmetler her geçen yıl değişerek modern hayatın getirilerine göre farklılaşıyor. Son yıllarda bir çoğumuzun kullandığı bankacılık sistemi her şeyi destekler oldu. Bu tür hizmetlerden biri olan modern hizmet anlayışı ile akbank otomatik ödeme talimatı nasıl iptal edilir? 2019 yılında her hangi bir değişiklik olmadı. Otomatik ödemeleriniz sayesinde faturalarınızı günün de ve vakit kaybınız olmadan hesabınızdan ödeyerek daha karlı çıkabilirsiniz.

Müşterilerin en çok tercih ettiği bankacılık hizmetinden biri olan faturaların otomatik ödeme seçeneği oldukça ilgi görmekte. Otomatik ödeme talimatlarınız için her yıl değişik kampanyalar sunularak müşterisinin ilgisini çeken bankalar bundan her hangi bir ücret talep etmezler. Fakat bazı durumlarda otomatik ödemeler tüketicileri olumsuz etkileyerek iptal etmek isterler. Verdiğiniz talimatlar her hangi bir kapsam dahilinde yapılmamışsa müşteri hizmetlerini arayarak iptal edebilir ya da İnternet üzerinden yapabilirsiniz.

Akbank Otomatik Ödeme İptali Nasıl Yapılır?

Faturalarınızı Axess kartı üzerinden otomatik ödeme talimatı vermek için Akbank direkt yada 444 25 25 numaralı telefondan yapabilirsiniz. Otomatik ödemesi olmayan faturalarınızı ise akbank direk şubesine girerek faturalar kısmında ödemek istediğiniz kurumu seçerek fatura bilgilerinizi yazmanız durumunda kredi kartınızdan tahsil edilecek şekilde yapabilirsiniz.

Ödeme iptal işlemlerinizi ise yine akbank direkt 444 25 25  numaralı telefonu arayarak dilediğiniz işlemi bilgilerinizi vererek gerçekleştirebilirsiniz. Kampanya kapsamında verdiğiniz talimatlardan kazandığınız para puanlarınızı sözleşmenizde bulunan tarihten önce iptali yaparsanız kampanyadan yararlanamazsınız. Her bir fatura için ayrı işlem yapılmaktadır.

İptal işlemlerinde banka her hangi bir şekilde iptal etmeme gibi bir seçenek sunmadan anında talebiniz üzere sorgusuz işleminizi gerçekleştirir. Bu işlem için ücret ve komisyon gibi talepler olmamaktadır.

Otomatik ödeme iptal işlemlerini günün her saati fatura öncesi yada sonrası dönem fark etmeden müşteri hizmetleri tarafından yapabilirsiniz. İptal edilen otomatik ödeme faturaları istenildiği zaman tekrar talimat verilerek işleme koyulabilir.

Akbank Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyası 2019

  • Kredi kartınızdan tek seferlik otomatik ödeme talimatında asıl kart sahibi yararlanır
  • Verilen otomatik ödemelerde kart sahibi banka tarafından verilen chip para kazanır
  • Kredi kartınızdan yapılan tek seferlik fatura ödemesinde 1 TL akbank şubelerinde kurum ile anlaşmaya göre 2 TL ve bazı kurumlarda bu ücretler 5 TL olabilir
  • Yapılan her türlü otomatik ödeme talimatı için ücret talebini saklı tutar.
  • Kampanya kapsamında 3 ay süre ile otomatik ödemeleriniz sistemde kalmadığı taktirde kazanılan chip parayı banka tarafınızdan tahsil edebilir.
  • Her fatura için 1 kez talimat verilebilir

Akbank otomatik Ödeme Ücretleri 2019

Kampanya kapsamında yapılan otomatik ödemeleriniz için banka sizden her hangi bir ücret talep etmez. Talimatsız faturalarınız da ise bazı kurumlar için 1 ile 5 TL arasında komisyon masrafı ödeyebilirsiniz. Bu ücretler faturanızı öderken size ekranda gösterilir ve istediğinizde ödemeyi yapmayabilirsiniz.

Otomatik ödeme talimatı ücreti kampanyalar kapsamında yansıtılmamaktadır. Daha sonra yapılacak değişiklikler için banka tarafınıza bilgi ileterek işlemleri gerçekleştirir.

Kredi kartınız iptal ya da değişiklik gibi işlemler gördüğünde faturalarını tekrar tanımlamalısınız. Aksi taktirde gecikme ve kapanma işlemlerine maruz kalabilirsiniz.

Kart değişikliklerinde her türlü bilgi silindiği için otomatik ödemeler de sistemsel olarak iptal olur. Kampanya dahilinde verilen otomatik ödemeler için herhangi bir puan ve benzeri şeyden yararlanamazsınız.

Hizmet dahilinde akbank otomatik ödeme ücretleri 2019 yılı koşul ve şartlarını kampanya kapsamına göre değiştirebilir. Güncel kampanya ve bilgilendirmeler için bizi takipte kalın.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 17 Average: 3.1]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ