Anadolubank Kredisi Farkı ile Uygun Kredi Faiz Oranları!

İhtiyaçlarınız için Anadolubank ile verilen kredisi ve kredileri faizleri ve şartları uygun rakamlarla birlikte anında konut, taşıt yada bireysel kredi çekme imkanını sağlayabilirsiniz. Anadolubank kredisi nasıl alınır, nelere dikkat edilmelidir ve güncel kredi faiz oranları gibi sorularınızın yanıtlarını bu içerikten kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Anadolubank Kredisi ile Hesap Bakiyesi Öğrenme

Anadolubank kredisi kullanılan kredi kartı ve banka kartlarıyla ilgili tüm hesap işlemleri, bankaların farklı kanalları üzerinden yapılabiliyor. Anadolubank müşterileri, hesap sorgulama işlemleri için; internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı sistemlerini güvenle kullanabiliyor. Ayrıca bankamatiklerden ya da şubelerden de hesap bakiyesini rahatça öğrenebilirsiniz. Ancak sizler için en pratik yol her zaman için internet ve mobil bankacılık sistemleri olacaktır. Zira bulunduğunuz bölgede Anadolubank şube ya da bankamatikleri bulunmuyor olabilir. Bu durumda da online bankacılık sistemleri sizin için doğru yol olacaktır.
Anadolubank kredisi

Anadolubank İnternet Üzerinden Hesap Bakiyesi Öğrenme

İnternet üzerinden hesap bakiyesini hızlı bir şekilde kontrol etmek isteyen müşteriler, başvuru kanalları üzerinden kendisine bir internet şifresi edinebilir. Anadolubank kredisi için internet bankacılığı sistemine kayıt olurken sizlerden banka ya da kredi kartınıza ait bilgiler istenir. Böylece sisteme bu kart üzerinden kayıt olmuş olursunuz. Sonrasında menü kısmından kartınızdaki tüm hesap hareketlerini takip edebilir, bakiyenizi ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Hatta sisteme direkt olarak bağlandığınız zaman ana sayfada sizlere bakiyeniz gösterilir. Yani ekstradan herhangi bir alana girmenize bile gerek yoktur.

Anadolubank Kredisi Cepten Hesap Bakiyesi Sorgulama

İnternet şifresini edinen Anadolubank müşterilerine, mobil bankacılık uygulamasını indirerek cepten hesap bakiyesi sorgulaması yapabilir. Bu uygulama Google Play ve App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir. Uygulamanızı edindikten sonra kolayca giriş yapabilir ve işlemleri yapabilirsiniz. Sisteme girişlerde sizlerden bir kullanıcı adı ve şifre istenir. Kullanıcı adı bölümüne hesap numarasını ya da kimlik numaranızı yazmanız gerekiyor. Ardından doğrudan mobil bankacılık sistemine erişmiş olursunuz. Ana kısımda yine kartınızın hesap bakiyesi sizlere gösterilir. Menü kısmına ulaştığınız zaman da diğer tüm hesap işlemlerini güvenle yapabilirsiniz.

Anadolubank SMS İle Hesap Bakiyesi Öğrenme

İnternet şifresi bulunmayan banka müşterileri, dilediği takdirde SMS ile hesap bakiyesi sorgulaması yapabilir. Bankanın ilgili numarasına müşteri numarasına kısa mesaj attığınız zaman, hesap bakiyeniz sizlere ulaştırılır. Bu işlem için herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmaz. Ayrıca bu mesajı gönderirken para birimi tercihinizi de istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Bakiyenizi hangi para biriminde görmek istiyorsanız, mesajı da bu para birimine uygun atabilirsiniz.

Anadolubank Güncel Faiz Oranları

Konut Kredisi

Kullanılmak üzere satın alınacak konutlara yönelik verilen kredidir. Bu krediyi 120 aya varan vadeler ile kullanılabilirsiniz. Bu krediyi 18 yaşını tamamlamış ve de belirli bir gelire sahip olan herkes kullanabilir. Geri ödeme planınızı müşteri temsilcinizle konuşup ona göre alabilirsiniz. Satın alacağınız konutun ekspertiz değerinin %75 ine kadar kredi kullanma oranınız vardır.

Bu ekspertiz bedelinin %50 sine kadar kefilsiz kredi teklif edilebilir. Bu işlem gerçekleşirken istenen belgeler; gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve fotokopisidir. Aynı zamanda satın alınacak konuta ait tapu fotokopisi ve yapı için kullanım izin belgesi gerekir. Gerekli olan koşullar; tapu fotokopisi alınır ve konut sigortası yaptırılır. (Sigortanın yenilenmesi gerekir.) Ayrıca bazı durumlarda son 4 ay içinde düzenlenen bir ikametgah belgesi gerekir.

Taşıt Kredisi

Yine öncelikle 18 yaşını doldurmuş ve de gelir belgesi olan herkes kredi için başvuru yapabilir. Ayrıca markası ne olursa olsun hiç fark etmez tüm binek araçlar da bu krediden yararlanabilirsiniz. 0 km olan araçlar da 48’e kadar imkan vardır Bu kredi için istenen belgeler şubeye doğru ve tam olarak teslim edilmelidir. Bu işlemden iki gün sonra başvuru sonuçlanır. Yine aynı şekilde istenen bir kaç belge vardır:

 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
 • Gelir durumunu gösteren belge
 • Tapu aslı ve de fotokopisi
 • 2 el araçlar için ruhsat belgesi
 • 0 km araçlar için proforma faturası

Bu kredi için gerekli olan koşullar; noter satış sözleşmesi gerekir tabi ki kasko sigortası yapılır. Ayrıca kefil alınır. Satın alınacak araç üzerine rehin konulur. Ve yine 4 ay içerisinde düzenlemiş olan ikametgah belgesi istenir ve bu belgeyi getirmek zorunludur.

Tüketici Kredisi

Öncelikle yine 18 yaşını tamamlamış ve gelir belgesi beyan eden herkes bu kredi için başvuru yapabilir. Evlilik, ev eşyası, tatil, beyaz eşya gibi olan her türlü ihtiyaç için kullanılan bir kredidir. İstenilen belgeler; nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelir beyan eden belge tapu aslı ve fotokopisi de istenir.

Gerekli Koşullar:

-Öncelikle kefil istenir.

Anadolubank Ek Hesap Başvurusu

Anadolubank Tarihçe

Anadolubank 1997 yılında Habaş adlı grup tarafından Özelleştirme İdaresi’nden satın alınan şimdi ki Türkiye bankalarının en genç ve dinamik bankaları arasında yer almaktadır. Habaş grubu tarafından 3 şube ile yola çıkan Anadolubank çalışanları, müşterileri, destekleyicileri yani sponsorları tarafından gün geçtikçe büyüyen bir banka olmaya devam ediyor.

Verimli, kârlı, sürdürülebilir ve doğru işler yaparak büyüme stratejisine ulaşmış ve kısa zamanda çağdaş bankacılığın tüm gereken özelliklerini yerine getirmeyi başarmıştır. Bunun sonucunda ise iyi bir yapılanmaya kavuşmuş ve performansını gün geçtikçe daha çok arttırmayı başarmıştır. Anadolubank bankacılık sektöründe ki dinamikleri, zengin ürün yelpazesi ve müşteri odaklı çalışmasıyla her gün pek çok müşteri topluyor ve bankacılığı en iyi örneklerinden birini insanlara sunmuştur.

Anadolubank Banka Bilgileri

Anadolubank temel bankacılık hizmetlerinin yanı sıra pek çok hizmet de sunmaktadır. Bunlardan bir kaç tanesi ise ticari, perakende ve bireysel bankacılıktır. Anadolubank’ın temel amacı ise Türkiye’nin KOBİ bankası olmaktır. Ülke ekonomisinin temelini olarak kabul edilen KOBİ’lerin yaptığı işi yapabilmek Anadolubank’ın temel amacıdır. Yani her türlü finansman ihtiyacını karşılamak ve bu alanda daha iyi hizmet sunmaktır.

Bu amacı gerçekleştirmek için bankanın geçtiğimiz yıllarda organizasyon el ve operasyonel olarak köklü bir değişiklik gerçekleştirilmiştir. Müşterilerin değişen ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini gözeten Anadolubank daha iyi ve faydalı işler yapmak için çalışmaları vardır. Bu çalışmalarla da kalmayıp daha yeni fikirler ve düşünceler üretmeye devam ediyor. Anadolubank’ın şube sayısı ve çalışan insan sayısı 2017 yılının 10. ayının 31 inde yapılan bir araştırmaya göre 111 adet şube sayısı ve toplam çalışan sayısının 1833 olduğu belirlenmiştir.

Anadolubank Ek Hesap Başvurusu

Anadolubank ek hesap başvurusu yapmak için 2 seçenek vardır. 1. internetten 2. şubeye giderek. Eğer şubeye giderek yapmak istiyorsanız size en yakın bir şube gidin oradan Anadolubank hesap türlerinden bilgi alın bu sayede sizin hangi hesap açacağınız belli olur. Ardından istediğiniz hesabı seçerek hesap açma işlemini tamamlamış olursunuz. 2. seçenek olan internetten banka hesabı açmak için Anadolubank’ın internet sitesi üzerinden bireysel bölümüne tıklayıp hesap aç butonuna basarak hesabınızı açabilirsiniz.

Anadolubank Taşıt Kredisi

Araba sahibi olmak önceleri bir lüks olarak görülse de bu gün bir ihtiyaç haline geldi. İster günlük ihtiyaçlar için kullanmak amacı ile isterseniz iş için kullanın taşıt artık hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi ve lüksten çok bir ihtiyaç konumunda: Bankaların kredi portföyünün gelişmesine bağlı olarak iş için ya da kişisel kullanım için araç almak isteyen ancak yeterli miktarda nakit parası olmayan müşteriler için cazip taşıt kredisi fırsatları sunulmakta, Almak istediğiniz araca karar verdikten sonra ilk yapmanız gereken ne kadar krediye ihtiyacınız olduğunu belirlemek ve bankaların taşıt kredisi şartlarını araştırmak bu aşamada sunduğu avantajlı tekliflerle Anadolubank önde gelen banka olacaktır.

Taşıt Kredisi Kullanım Koşulları

 • Her marka binek araç için taşıt kredisi kullanılabilir.
 • Sıfır kilometre araçlar için uygulanan kredi vadesi 48 aydır.
 • 18 yaşını doldurmuş ve belgelenebilir gelire sahip herkes taşıt kredisine başvurabilir.
 • Kredi başvurusu sırasında talep edilen belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi durumunda kredi başvurusu 1 gün içinde sonuçlandırılabilir.
 • Aracın sıfır ya da ikinci el olması durumuna bağlı olarak aracın toplam değerinin %80 i ne kadar kredi kullanılabilir.
 • Taşıt Kredisi faiz oranları cari oranlara göre belirlenir ve piyasaya göre rekabetçi oranlar geçerlidir.

Başvuru Sırasında Talep Edilen Belgeler

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumunu gösteren belgeler( Maaş bordrosu, iş yeri onaylı maaş belgesi, serbest meslek sahipleri için vergi levhası veya cari yıla ait mizan, Şirket ortakları için vergi levhası veya ticaret sicil gazetesinde şirket kuruluşuna ait ilanın fotokopisi)
 • Sıfır araçlar için proforma faturası 2, el araçlar için araç ruhsatı

Kredi Onayı için Gerekli koşullar

  • Fatura veya noter onaylı satış sözleşmesi.
  • Kasko Sigortası ( kredi süresince kasko yenilenmek zorundadır.)
  • Gerçek kişiler için hayat sigortası.
  • Satın alınan aracın üzerine kredi ödemesi tamamlanan kadar rehin konur.
  • İkametgah belgesi veya ikametgah adresini gösterir son üç aya ait elektrik, su veya sabit telefon faturası.
  • Kredi notu yüksek bir kefil.

Anadolubank Krediden Cayma Nasıl Yapılır?

Ön başvuruları yapılan kredilerden sonrasında yasal olarak vazgeçme hakkınız bulunur. Bununla beraber bankadan krediyi çekmiş olsanız bile, 14 günlük bir süre içerisinde vazgeçebilirsiniz. Bu süre içerisinde krediden caydığınız zaman herhangi bir faiz ödemenize de gerek yoktur. Anadolubank aracılığıyla yapılan kredi başvurularında bu haklarınızı kullanarak kredi iptali yapabilirsiniz. Kredi iptali konusunda yapılması gereken işlemler çok fazla uğraştırıcı olmayacaktır. Buradaki tek sorun, yasal 14 günlük sürenin geçmesiyle yaşanır. Zira bu süre geçtiği zaman kredi kapatması konusunda maddi ve manevi anlamda olumsuzluklar yaşanabiliyor.

Anadolubank Kredi İptali Nereden Yapılır?

Kredi iptali konusunda önemli olan nokta, başvurunun nereden yapıldığı ve kesin onayın alınıp alınmadığıdır. İnternet üzerinden yapılan tüm kredi başvuruları, bir ön başvuru niteliği taşır. Bu kredilere kesin onay verilmediği sürece, herhangi bir iptal işlemi yapmanıza gerek yoktur. Zira kesin onayı almadığınız sürece herhangi bir yasal sorumluluk altına girmezsiniz. İnternet üzerinden başvurduğunuz kredilere kesin onay geldiyse, ıslak imza yoluyla kredi sözleşmesine imza atabilirsiniz. Bu sözleşmelere imza atmak için banka şubesine de davet edilebilirsiniz. Bu kesin onaydan sonra başvuruyu doğrudan şubelerden iptal etmeniz gerekiyor. Şubelerden yapılan kredi iptallerinde de bankaya bir dilekçe yazmanız gerekiyor.

Anadolubank Kredi İptal Dilekçesi

Kredi iptal dilekçelerinde banka kurumunun adını belirterek, kredi iptali yapmak istediğinizi yazmanız gerekiyor. Sonrasında söz konusu dilekçeyi başvuru yapan kişinin imzalaması ve banka yetkilisine vermesi gerekiyor. Bu işlemin ardından kredi iptal talebiniz dikkate alınır. Eğer banka sizlere kredinin tutarını verdiyse, bu süreçte toplam tutarı aynı şekilde bankaya vermeniz gerekiyor.

Anadolubank Kredi Dosya Masrafları Geri Alınır mı?

Kesin onay alınan krediler için bankaya belirli bir dosya masrafı ödemeniz gerekiyor. Kredilerinizden yasal olarak 14 gün içinde vazgeçerseniz, bu dosya masrafları tarafınıza geri ödenir. Ancak 14 günlük süre geçtikten sonra hiçbir dosya masrafını geri alamazsınız. Ayrıca banka, geçen süre içerisinde işleyen faizi de sizlerden talep edecektir. Ancak konut ve taşıt kredilerinde ödeyeceğiniz eksper ücretlerini geri alabilmenin herhangi bir yasal yolu yoktur.

 

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 0 Average: 0]