Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir 2019

Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir 2019

Genellikle düşük gelirli vatandaşların ihtiyaç duyduğu krediler bankalar tarafından bazı aşamalardan geçerek onay alabilir. Düşük geliri olan ve asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir 2019 yılında hangi bankalar kredi veriyor sizler için makalemizde yer verdik. İhtiyaç kredileri seçeneklerinden 50.000 TL ye kadar yararlanabilmeniz hemen her ortak limitidir. Bu kredi türünde maaş miktarını çok önemsemeyen bankalar maaş hesabınız olmanız ve takipte olmamak koşulu ile uygunluk neticesinde da sorun çıkarmamaktadır. Fakat konut kredisi ve otomobil kredileri için bu farklılık gösterebilir.

Asgari ücretler çalışan kişiler için konut kredisi çekmek biraz zor olur. Ailenizde ortak kredi seçeneği ile iki kişinin gelir tablosu ile alımlarında problemi halledebilirsiniz. Fakat Vade oranlarının azaldığı günümüzde asgari ücret ile uzun vadede kredi çekmek imkansız gibi bir şey diyebiliriz.

Asgari Ücretli Kredi Limiti 2019

Gelir düzeyine göre kredi seçeneklerinde asgari ücret ile çalışanlar için üst limitlerde zorluk yaşayan vatandaşlar için bankalar ortak kredi seçenekleri sunuyor. İhtiyaç kredisinde çekebileceğiniz kredi tutarı en fazla 55.000 Tl 36 ay vade ile olabilir. Kredi hesaplaması yapılırken konut ve araç kredilerinde gelir düzeyiniz ödemelerinizin 2 katı olması şartı vardır. Genelde yüksek miktarlı kredilerde ek gelir ve ipotek şartı aranır

Bankalar kredi verirken öncelikle sizin puan durumunuzu inceler sonrasında ise geliriniz çok önemlidir. İpotekli alımlarda ise teminat olarak mal varlığınızı gösterebilir hatta alacağınız şeyin üzerine şer koydurarak bankaya güven verebilirsiniz. Örneğin 2019 yılında asgari ücretle çalışan biri olarak kredi ile araba alacaksanız 2.020 TL olan maaşınızın çekeceğiniz kredinin %80 oranını geçmemesi gerekli en fazla vade seçeneğiniz ortalama 36 ayı geçmeyecektir. Konut kredilerinde en üst limit olarak bilinen 120 ay kredi seçeneği için ise evinizin ipoteği yani sıra kefil vermenizde istenebilir.

Asgari Ücretli En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir 2019

Asgari ücretli çalışan kişilerin kredi tercihlerinde çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Özellikle konut ve otomobil kredilerinde uzun vade ve yüksek miktarlı kredi kullanım seçenekleri asgari ücretli kişiler için zor olabilmektedir. Yüksek miktarlı krediler için olanaklarınız dahilinde ortak kredi seçeneklerini değerlendirmenizi önerebilirsiniz.

Aşağıda asgari ücretli için örnek ödeme tablosunu inceleyebilirsiniz 

Kredi Tutar Vade Aylık Ödeme Toplam Maliyet
10.200 TL 12 Ay 1025 TL 12.100 TL
17.000 TL 24 AY 1.000 TL 24.200 TL
23.000 TL 36 AY 1.010 TL 36.214 TL

İhtiyaç kredileri için yukarıdaki ödeme tablosunu inceleyebilirsiniz. Bu ortalamalar bankalara göre değişkenlik gösterebilir. Vergi ve dosya masrafı toplam maliyet miktarına eklenmemiştir.

Asgari Ücretli Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilir

Konut kredileri için gelir düzeyinin önemi bankalar için çok önemlidir.Uzun vade tutarların yüksek olmasına karşılık bankalar için güven verici seçenekler yaratmanızı gerektirecektir. Bu seçenekler içerisinde kefil ve ipotek harici evli iseniz eşinizin gelir belgesini de gösterebilirsiniz. Yani asgari ücretli çalışanlar için aynı ev için 2 kişinin gelir belgesi gösterilebilir. Aşağıda asgari maaşlı olarak konut kredisi seçeneğini inceleyebilirsiniz.

Tutar Vade Aylık Ödeme Toplam Maliyet
37.500 TL 60 AY 1.092 TL 62.200 TL
43.500 TL 84 Ay 1.087 TL 86.047 TL
49.500 TL 120 Ay 1.041 TL 125.261 TL

Konut kredilerinde uygulanan mecburi dask sigortası ve vergiler toplam maliyete dahil edilmemiştir. Maaş hesabı olan kişiler için öncelikli kredi tercihi kendi bankalarından yapmak daha kolay ve avantajlı olabilir. Sizde asgari ücretli ne kadar konut kredisi çekebilir hesaplamak isterseniz bu tablo üzerinden yola çıkarak toplam maliyetlerinizi oluşturabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 1 Average: 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ