İş Bankası Otomatik Fon Alımı Nedir?

İş Bankası Otomatik Fon Alımı Nedir?

İş Bankası dahilinde müşterilerine kullandırdığı otomatik fon talimatı ile birlikte banka kartından ya da kredi kartı ile verilebilecek otomatik fon kullanımı ile birlikte bireylerin küçük yatırımlarının büyük kazançlara dönüşmesi hedeflenir. Fon alımı banka müşterisi olan bireyler için bankaya verilen talimat sonrasında gerçekleşir.

Kredi Kartı ile Otomatik Fon Alımı

İş Bankası kredi kartı kullanan müşterilerin otomatik fon talimatını vermesi üzerine bankada mevcut bulunan yatırım fonlarına kredi kartından otomatik ödeme yapılmasını taahhüt eder. Fon biriktirme uygulaması dahilinde kredi kartı kullanmak isteyen müşterilerin gerçekleştireceği yatırım işlemleri fonun ederi kadarının her ay belirli bir gün içerisinde kredi kartından çekilmesi işlemidir.

Kredi kartının hesap kesim zamanı geldiğinde limitinin müsait olması halinde kredi kartına tanımlanan düzenli alım sonucunda borç tahsil edilir. Kredi kartının son ödeme tarihinde ya da ödeme gününü takip eden iş günü içerisinde çekilen para bireyin fon hesabına aktarılır.

Hesap Üzerinden Otomatik Fon Alımı

İş Bankası olan müşterinin vadesiz hesabı üzerinden vereceği otomatik fon talimatı üzerine gerçekleşen yatırım işlemidir. Talimat verilen vadesiz hesap üzerinden yapılan otomatik fon yatırımı kredi kartında olduğu gibi işlem görmekle birlikte bireylerin vadesiz hesabında yer alan paranın her ay belirli bir kısmının fon hesabına aktarılması anlamına gelir. Ayın birey tarafından belirtilmiş olan günü geldiği zaman vadesiz hesabından çekilerek fon hesabına aktarılan bu para talimat gününü takip eden iş günü içerisinde işlem gerçekleşmesini banka taahhüt eder.

Otomatik Talimat Verilebilecek Yatırım Fonları

İş Bankası üzerinden müşterilerin verebileceği otomatik talimat fonları içerisinde;

– Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu; hem hesaptan hem de kredi kartından aylık 75 TL değerinde kesim yapılır.

– Para Piyasası Fonu; hem hesaptan hem de kredi kartından aylık 750 TL değerinde kesim yapılır.

– Kumbara Karma Fon; hem hesaptan hem de kredi kartından aylık 30 TL değerinde kesim yapılır.

– TEMA Çevre Değişken Fon; hem hesaptan hem de kredi kartından aylık 25 TL değerinde kesim yapılır.

 

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ