Çalışmayanlar için Kredi Kartı Almanın Yolları

Çalışmayanlar için Kredi Kartı Almanın Yolları

Günümüzde ihtiyaçların hızla arttığı ve nakit paranın her zaman yeterli olmadığı görülmektedir. Bu nedenle insanlar kredi kartı almak için bankalara sıklıkla başvurur. Fakat bankalar verecekleri krediler konusunda titizdir ve iyi bir araştırma yapmadan müşterilerine kredi kartı vermezler. Özellikle çalışmayan kredi kartı alma konusunda çalışanlara göre daha sıkıntılı bir süreç yaşayabilir. Bu nedenle çalışmayan kişiler çalışmayana kredi kartı veren bankalar ve bu bankaların koşullarını iyice öğrenmelidir.

Gelir Sahibi Olmak

Çalışmayan kişi denildiğinde genellikle iş bulamayan kişiler akla gelmekte. Fakat günümüzün koşulları insanlara paralarını farklı yerde değerlendirme ve çalışmama olanağı da sunuyor. Bir kişi sigortalı olarak bir yerde çalışmadığı halde borsa, yatırım gibi araçlar sayesinde aylık düzenli bir gelire sahip olabilir. Bu geliri belgelerle ispatlayan kişi kredi kartı alma konusunda sorun yaşamayacaktır. Çalışmayan kişi eğer yüksek bir gelire sahipse bankanın kendisine sunacağı imkanlardan da yararlanabilecek ve işlemlerini rahatlıkla yapabilecektir.

Gayrimenkul Sahibi Olmak

Herhangi bir gayrimenkulu bulunan fakat geliri olmayan kişiler de gelirim yok kredi kartı alabilir miyim sorusuna cevap aramak durumunda kalabilirler. Böyle bir durumda gayrimenkul bir teminat olarak kabul edilebilir. Bazı bankalar gelir konusunu önemsese de elde bulunan arsa, ev, bina gibi gayrimenkuller çalışmayanların kredi kartı alması işlemini kolaylaştırmaktadır.

Bu durumların dışında bir kişi gelir sahibi olup bunu kanıtlayamayacak durumda olabilir. Sigortasız ve kaçak çalışma yasalarla engellenmeye çalışılsa da çalışanların belirli bir yüzdesi hala bu yöntemi tercih ediyor. Bu ve bunun gibi durumlarda taşınmaz bir mal varlığı kredi kartı alma konusundaki sıkıntıları ortadan kaldırabilmekte.
Parlak Bir Sicil

Zaman çoğu şeyi hızla değiştirebilir ve kişiler bundan olumsuz etkilenebilir. Yüksek geliri olan ve mal varlığı bulunan kişiler ekonomik sıkıntıya düşebilir ve ellerindeki kaybedebilir. Böyle bir durumda iyi bir sicil işsizlere kredi kartı veren bankalar tarafından olumlu karşılanacak ve kredi kartı alma konusundaki sıkıntılar ortadan kalkacaktır. Sicilin iyi olması için daha önce kredi kartlarının ve kredilerin zamanında yatırılmış olması ve risk raporunda riski düşük gruplarda bulunmak önemlidir.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 1 Average: 1]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ