Çiftçi Kredisi Hesaplama 2019

Çiftçi Kredisi Hesaplama 2019

Çiftçi kredisi hesaplama 2019 yılında hangi oranlara göre yapılacak ? Makalemizi inceleyerek konu hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllar da çiftçilerin yaşamış olduğu mağduriyetlerin ardından devlet destekli krediler ve hibeler için birçok çiftçimiz müracaatta bulundu. Mazotun artışı ve dövizin yükselmesinden sonra piyasalar da sebze meyve yetiştiriciliği adeta durma noktasına geldi yanı sıra hayvan yetiştiren çiftçiler ellerin de kalan süt bal gibi ürünleri imha etmeye başladılar. Mağdur olan çiftçiler 2018 yılın da çiftçi kredilerine başvurdu fakat faiz oranlarından dolayı bir çoğu borçlarını ödeyemez hale geldi buna istinaden faklı kampanyalar yürütülmeye başladı şimdi size kısaca bunlar dan bahsedeceğiz.

Ekim ayı itibari ile yapılan KOSGEB destekli Ziraat bankası çiftçi kredisi oldukça büyük ilgi gördü. Daha çok genç çiftçiler ve sertifika programı ile bu işi öğrenmek isteyenler için oldukça destekleyici bir program oluşturdular. Dilerseniz bu kursu bitirip hibe için başvurular da buluna biliyorsunuz. Yapacağınız işi için bir program oluşturup ne yetiştirmeniz gerektiğine karar verdiğiniz taktirde kredi desteği talebini yapabilirsiniz.

8540 Sayılı Bakanlar Kurulunun verdiği kara doğrultusunda hibe almaya hak kazanmış genç üreticiler için Bakanlık tarafından onaylanan hibe miktarını yapılan proje kapsamın da ve işletmenin kapasitesi kadar sunulacak. Çiftçi Kredisi 2019 yılı için aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz.

 • Küçük büyük baş hayvanlar, kanatlı ve arı yetiştiriciliği sebze, meyve, seracılık, kültür mantarı yetiştiriciliği alanın da üretim yapan işletme ve kişiler çiftçi kredisi kullanabilirler.
 • Yukarı da belirttiğimiz üretim alanın da kullanılacak örneğin canlı hayvanlar için yada sebze meyve için alınacak gübre tohum gibi ek ihtiyaçlarınız da krediye başvurmanız mümkün. ek maliyet kredi kapsamına girmektedir.
 • Aşağıda belirteceğimiz masraflar hibe kapsamına girmediği için kredi başvurun da konuya dahil edemezsiniz.
 • Yapacağınız sera için basınçlı su sistemi ve depolarınız dışın da inşaat alanına yönelik harici işlemler için talep edemezsiniz
 • Arazi alımlarınız da kullanamazsınız
 • Eğer kurulu bir işletmeyi devralmak istiyorsanız kredi talep edemezsiniz
 • Traktör gibi büyük demir başlarınız için başka alanlar da sunulan kredileri çekebilirsiniz

Bu koşullar da üretim yaptığınız taktirde o yıl içerisin de Bakanlar Kurulu tarafın dan yayınlanmış tüm maddeleri kapsayan işletmeniz var ise bankalar sayesin de düşük faizli krediler kullanabilirsiniz

Çiftçi Kredisi Hesaplama 2019

Çiftçi Kredisi Faiz Oranları 2019

Çiftçiler için üretim faaliyetleri doğrultusun da kredi imkanları sunan ziraat bankası çiftçiliğin bir çok alanın da sağladığı krediler var sizlere onlardan bahsedelim

 • Hasat ve pazarlama kredisi altında 36 aya varan vade seçenekleri ile hasat zamanı yapacağınız zirai her türlü işlem için çekebileceğiniz kredi oranı %2,35 seviyelerin de görülmektedir.
 • Taksitli tarım destek kredisi 48 ay vade ve %2,42 oranın da üreticinin ürün toplama zamanı gibi periyotlar için ödeme koşulu ile verilen kredi türüdür.
 • Organik tarım üreticileri için özel kredi avantajı üretimini gerçekleştirdiğiniz meyve sebze benzeri ürünlerin organik şartlar doğrultusun da şartlara uygun yapıyorsanız bu kredi desteğinden faydalanabiliyorsunuz. Vade 12 ile 24 ay arası %2,12 faiz oranları ile talepte bulunabilirsiniz.

Bunların yanı sıra çiftçi kredisi adı altın da birçok seçeneği ile Ziraat bankası kredilerinden yararlanmanız mümkün. Çiftçi kredisi kapsamındaki en önemli koşul ihtiyaç duyduğunuz konuya göre hareket etmek ve beyanınızı bu yönde iyi yapmanız.

Ziraat Çiftçi Kredisi 2019

Geçtiğimiz yıl sonunda Ziraat bankasının yapmış olduğu çiftçiye 100.000 TL faizsiz kredi desteği yoğun talep gördü. Yapılan bu kampanya doğrultusun da 50.000 den fazla çiftçimiz talep ettikleri kredileri krediyi çektiler. 2019 yılı için yapılan açıklamada Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığının ve Tarım Kooperatiflerinin birlikte yürüttüğü faizsiz kredi devam edecek fakat daha önce yararlandı iseniz bir daha alma şansınız yok. Üzerinden 5 yıl geçmesi gerekiyor ve ödemelerinizi düzenli yapmanız şartı koşuluyor. Ayrıca aynı işlem için almanız mümkün değil üretim kapasitenizin büyümüş ve geliştirilmiş olması gerekli.

Çiftçi kredisi veren bankalar için  şöyle sıralama yapabiliriz.

 • Vakıf Bank
 • Ziraat Bankası
 • Finans Bank
 • İş Bankası
 • Halk Bank
 • Deniz Bank
 • Şeker Bankası

Ziraat Çiftçi Kredisi 2019

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Faiz Oranları 2019

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar çiftçilere sunulan Devlet destekli kredileri vermektedir. Ziraat bankası çiftçi kredisi için ilk akla gelen banka olsa da 2019 yılı için Vakıf bankası çiftçi kredilerin de sabit faizlere ve belirli kampanyalar yapmaya hazırlanıyor. Bankaların sunduğu çiftlik kredisin den yararlanmak istiyorsanız aşağıdaki koşulları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir

 • ÇKS sistemine kayıtlı olduğunuzu beyan eden belge
 • noter onaylı imza sirküleri
 • Bağlı olduğunuz odaya ait belge
 • Vergi beyanınız
 • Tüzel kişilik sözleşmesi aslı (fotokopisi geçersiz sayılır)
 • Tarımsal işletme teşvik belgeniz
 • son 3 yıla ait gelir beyanınız ve bilanço tablonuzu gösteren evraklar.

Bankalar genelde çiftçilerden teminat için tarım arazileri ve şahsa ait gayrimenkulleri göz önüne alırlar. Kefil bazı durumlar için gerekli olabilir. 219 yılı faiz oranlarını değerlendirecek olur isek maksimum çekeceğiniz 120 ay vadeli çiftçi kredisi buna ek olarak vade oranınız %2,38 en yüksek oranla tüketicilere sunulması bekleniyor. Eğer kooperatif destekli diğer kredi seçeneklerini öğrenmek istiyor iseniz bağlı olduğunuz kuruluşa ait seçenekleri direk öğrenmeniz mümkün. Devlet destekli hibe ve faizsiz kredileri için başka bir makalemiz de sizleri bilgilendireceğiz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 1 Average: 2]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ