Ekspertiz Evin Yüzde Kaçına Kredi Veriyor

Ekspertiz Evin Yüzde Kaçına Kredi Veriyor

Konut kredisi almak için bir çoğumuz peşinat biriktirerek talepte bulunmak zorunda kalıyoruz. Çünkü banka evin bütün değeri kadar kredi tahsis etmiyor. Konut kredilerinde ekspertiz evin yüzde kaçına kredi veriyor 2019 yılı için her hangi bir değişiklik yapılmadı. Bu oran her banka için aynı şekilde uygulanıyor fakat bazı bankalar değişik yollar ile kendi müşterilerine daha fazla oranda kredi çıkarmayı başarıyor. Bu sizin banka ile olan bağlantınız ve gelir düzeyinizle ilgili değişebilir.

Ekspertiz değerinin daha üstünde kredi almak istiyorsanız banka ile bunu bire bir görüşerek nasıl yöntemler izlersiniz sizlere yardımcı oluyorlar. Her banka için bu oran %80 olarak belirlenmiştir. Yani siz konutun değerinin %20 olan kısmını peşin vermek zorunda kalırsınız.

Konut Kredisi Evin Değerinin Yüzde Kaçını Veriyor 2019

Gayrimenkul alımlarınızda kredi başvuruların da banka sizden alacağınız evin evraklarını ister ve incelemeye alır. Ekspertiz 1 hafta içerisinde satın alacak yapının değerini bankaya bildirir ve bu oran en fazla %80 olacak şekilde ayarlanır. Çıkan ekspertiz değeri kadar kredi alabilirsiniz. Bu değer için itiraz hakkınız yoktur çünkü hepsi yasal prosedüre uygun bir şekilde ayarlanır. Yapılan bu değer biçiminin ardından örneğin 100.000 TL değerinde çıkan tutar size 80.000 TL olacak şekilde ödenir yada aktarılır. Geri kalan 20.000 TL sizin peşin ödemeniz gerekmektedir.

Bu değerin üstünde kredi almak istiyorsanız banka ile ciddi bir çalışma içerisinde olmanız ve ev değeri için görüşme yapmanız gerekmektedir. Peşinat ödeyemeyecek durumda iseniz size en kolay yöntem olarak ek ihtiyaç kredisi çekmenizi öneririz. Bu seçenek aynı bankadan yapılır ise hem daha rahat alabilir ve faiz oranında indirimde isteyebilirsiniz. Yani ekspertiz değeri beklediğinizden düşük geldi ise bu kredi sizin için en iyi çözüm olacaktır. Eğer böyle bir kredi tercih etmek istemiyorsanız size her şey dahil konut kredileri olan bankalara danışmanızı tavsiye deriz. Bu krediler eksper değeri hariç sizin peşinat ve tapu masraflarınıza kadar her türlü gideri içeren kredilerdir. Her şey dahil konut kredisi için diğer konularımızda sizleri bilgilendirmiştik.

Ev Değerinin Tamamına Kredi Veren Bankalar 2019

Ev alma hayali olan ve kredi harici peşinat biriktiremeyen tüketici için her şey dahil ev kredisi veren bankalar var. Bu bankalar sizin ev alımınız dan doğacak her türlü krediyi talep ettiğiniz konut kredisi içerisine dahil ederek veriyor. Her şer dahil konut kredisinde ekspertiz masrafı, dask sigortası, alım satım tapu işlemleri, ve diğer işlemler için harcamaları kredinize ek olarak alabilirsiniz. Yani peşinat ve diğer masraflar için ayıracak bütçeniz yok ise bu kredi tam size göre. Hemen her bankanın kredi notu yüksek müşterisine sağladığı bir seçenektir.

Konut alımında değerinin tamamı için kredi çekmek istiyorsanız aşağıdaki bankaların ev kredi seçeneklerini kullanabilirsiniz.

  • Halk Bankası
  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • Yapıkredi Bankası
  • Teb Bankası

Bu bankaların normal konut kredilerinden hariç bütün masraflarınızı kapsayan kredi olanağı hakkında şubeden bilgi alabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan başvurular için geçerli değildir. Gayrimenkul çeşidi ne olursa olsun ev, arsa ve dükkan gibi fark etmez aynı şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Faiz oranları konut kredisi ile aynı şekilde ve vadelerde değişiklik olmadan ev değerinin tamamına kredi veren bankalar 2019 yılında tercih edebilirsiniz. Konut kredileri ile ilgili sorularınızı bize yazabilir yorumlarınızı iletebilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 1 Average: 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ