Faizsiz Yem Kredisi Var Mı?

Faizsiz Yem Kredisi Var Mı?

Özellikle sektör değişiklikleri Ülke genelinde büyük bir şekilde hissedilmeye başladı. Ekonominin belli bir büyüklüğünü kaplayan çiftçilik için faizsiz yem kredisi var mı? şu sıralara İnternet üzerinde en çok aratılan konulardan birisi olmaya devam ediyor. Gerek yemlerin pahalılığı ekonominin kötü hali hepsi çiftçiyi oldukça derinden etkiledi. Ekonomik anlamda alınan her masraf kalemi için kredi seçenekleri mevcut olsa bile yem kredisi adı altında tek bir kampanya şeklinde bankalar şuan için kredi sağlayabiliyor. Fakat faizsiz şeklinde kredi seçeneği henüz mevcut değil. Sadece devlet tarafından uygulanan hibe ve diğer ödenekler için finansman desteği alınabiliyor. Bankalar faizsiz işlemler ve krediler için henüz bir açıklama yapmış değil.

Ziraat Bankası Yem Kredisi 2019

Hayvansal alanda üretim faaliyetlerini yapan gerçek ya da tüzel kişileri ve üreticileri yürüttükleri alanda ihtiyaçları doğrultusunda kredi desteği sunuyor. Büyükbaş, küçükbaş, hayvancılığı gibi besi ve süt damızlığı çeşitleri ile kanatlı, kanatsız, bıldırcın, ördek, kaza, deve kuşu bir çok hayvan türünü içinde bulunduran sektörde bunların yanı sıra hayvandan sağlanan süt üreticiliği, yumurta, et ve benzeri işlemler uygulanıyorsa kredi desteğini alabilme olanakları doğuyor.

Bu yönde iş faaliyetlerini yürüten çiftçi ve kuruluşların hayvansal gıda üzerine yaptıkları alımlar için ayrı bir şekilde kredi finansmanı sunuluyor. Bu kredi türü aşağıdaki özellikleri taşımaktadır;

 • Hayvansal üretim kapsamında ihtiyaç duyulan her türlü işlem,
 • Yem, ilaç, yakıt, bakım onarım, kira, sigorta gibi her türlü gider,
 • Yeni ahır yapımı onarımı, soğutma tankları, süt sağma makinesi, biogaz sistemi, arıcılık işlemleri aletleri ve kuruluş faaliyeti gibi işlemleri kapsar.

Yukarıda oluşturulan koşullar kapsamında Bakanlar Kurulu kararı ile yer alan her türlü kritere uygunluk var ise düşük faizli kredi alma hakkınız var demektir.

Kredi için gerekli evraklar

 • Kimlik
 • ÇKS belgesi güncel hali ile
 • tarım işletmesine ait her türlü tapu ve kira kontratları
 • Krediye karşı verilecek teminat ve buna ilişkin belgeler
 • Bilanço esasına dayalı faaliyet belgesi son 3 aya ait güncel olmalı.

Bu evraklar ile birlikte şubeye giderek anında kredi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat bankası yem kredisi 2019 yılı içinde faiz oranları henüz belirlenmedi ve devlet desteği hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı.

Teb Yem Kredisi 2019

Her türlü hayvan yetiştiriciliği faaliyetini yürüten işletme sahiplerine Teb bankası kredi seçeneklerini sunuyor. üstelik bu alımdan tutun beslemeye ve bir çok alanda yaptığınız harcamaya kadar olanaklar içermektedir. Bu aşan alacağınız yem kredisi seçeneği 12 ay vade ile eşit taksitler ödeyeceğiniz dilerseniz 3 ay geç ödemeye başlayabileceğiniz olanaklar tanıyor. Nakit akışınızı dengelemek adına gecikmeli ödeme seçeneğini kullanmanız durumunda ek teminat ve benzeri masraf kalemleri içermez.

Bu kredi için gerekli belgeler şubeye gidilmesi dahilinde;

 • Çiftçi kayıt belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ya da pasaport
 • İkametgah belgesi
 • Tapu fotokopilere şahsa ait
 • İşletmeye ait tescil evrakı
 • Yetiştiricilik adına yapılmış resmi başvuru ve üyelik belgesi

Belgelerinizin uygunluğu dahilinde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Mart 2019 tarihine göre eşit taksitli ödeme planı
Kredi Miktarı 5.000,00 TL
Masraflar Düştüğünde Elinize Geçecek Tutar 4.790,99 TL
Geri Ödenecek Toplam Tutar 6.200,20 TL
Aylık Akdi Faiz Oranı %2,70
Yıllık Akdi Faiz Oranı %33,01
KKDF Oranı %15
BSMV Oranı %5
Efektif Yıllık Faiz Oranı / Yıllık Maliyet Oranı (%) %48,9944

Yukarıdaki tabloda 5.000 TL limitli minimum tutar üzerinden mart ayına ait Teb yem kredisi 2019 ödeme şekli hesaplanmıştır. Bu hesaplama ay ve gün bazında değişiklik gösterebilir. Şubeye giderek net sonuçları almanız mümkün.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ