Garanti Bankası Avans Hesap

Garanti Bankası Avans Hesap

Garanti bankası avans hesap sayesinde acil para ihtiyaçlarınızda hesabınızda para yokken bile nakit çekebilme ve ödeme işlemleri yapabilmenizi sağlayan, vadesiz hesabınıza bağlı bir şekilde işleyen mevduat hesabıdır. Bu işlemler ve hizmetler Garanti bankası avans hesap 2019 yılı özellikleri içerisinde de aynı şekilde devam etmektedir. Özellikle maaş hesabı olan kişiler için otomatik tanımlanan ve gelirlerinin dörtte biri kadar limiti olan hesap için düzenli kullanımlarda limit artışı yapabilirsiniz.

Ödemeleriniz ve otomatik talimatlarınızı vadesiz hesabınıza tanımlamış olmanız durumunda hesabınızda bakiyeniz bulunmasa bile avans hesabınızdan günlük faiz seçenekleri ile işlem gerçekleştirilir. Bu işlem sayesinde hem gecikmeleri önlemiş olur hemde nakit ihtiyacınızı anında karşılamış olursunuz. Sadece kullandığınız gün ve işlem için ödeyeceğiniz faize ek hiç bir masraf ve ek ücret ödemezsiniz.

Garanti Avans Hesap Faizi Hesaplama 2019

Avans hesabı kullanımların da yapılan işlem için sadece günlük faiz uygulaması vardır. Çekilen limit üzerinden hesaplama yapılarak hesabınıza para aktarıldığı an borcunuz olan kısım banka tarafından otomatik hesabınızdan çekilir. Avans hesabı faiz oranı her tutar için %2,21 olarak faiz işlemi görür. Bu oran banka tarafından güncelleme yapılmadıkça değişmeyecektir.Avans hesabınıza yapılan bütün para giriş işlemleri bir sonraki gün yansıtılır.

Garanti avans hesabında 200 TL altı 5. günde yapılan ödeme 6 gün üzerinden hesaplanarak faiz uygulaması yapılır. Avans nakit kullanımı süresinde oluşan KKDF ve BSMV dahil faiz günlük tutarı 1,05 TL olarak güncellenmiştir. Yani borcunuzu 5 gün sonra kapattığınızda toplam ödemesi 201,05 TL olarak belirlenecektir.

Garanti Avans Hesap Kapatma İşlemi 2019

Avans hesabı özellikle maaş alımlarını Garanti bankası tarafından yapan müşteriler için belirlenir. Hesap açma işlemi için her hangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan maaş hesabı oluşturulan tarihten itibaren otomatik açık olur. Bu limit sizin hesap kullanım oranınız  dahilinde artabilir. Gelirinize göre limitleri belirlenen Avans hesabı her yıl sizin talebiniz ile artışa geçer.

Kullanmakta olduğunuz avans hesabınızın kapanmasını istemeniz durumunda müşteri hizmetleri yetkilisini arayarak avans hesabını kapatmak istediğinizi söylemeniz durumunda anında işleme kapatılır. Bu işlem için şubeye gitmenize gerek kalmadan anında gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca mobil bankacılık ve İnternet sistemi üzerinden de taleplerinizi oluşturabilirsiniz. Bu işlem için her hangi bir ücret talep edilmez. Dilediğiniz zaman kullandığınız hesabın avans hesabını açtırma özelliği de kaybolmaz.

Garanti Avans Hesap Borcu Nasıl Ödenir 2019

Günlük faiz uygulaması ile nakit ihtiyaçlarınızı ve ödemelerinizi gerçekleştirebileceğiniz nakit hesap faizlerini yukarıdaki konumuzda yer vermiştik. Bu oranlar günlük olarak uygulanırken güncelleme gelmedikçe faiz oranlarında bir değişiklik yaşanmaz.

Yapılan harcamalar doğrultusunda eksiye düşen hesabınızı tekrar aynı limite yükseltmek istiyorsanız hesabınıza para yatırmanız yeterlidir. Anında günlük faiz uygulamanızdan doğan borç yatırdığınız paradan avans hesabınıza yansıtılır. Yaptığınız bu işlem sayesinde normal bakiyeye  dönmeniz durumunda faiz uygulamasından da kurtulabilirsiniz.

Kullanmakta olduğunuz garanti bankası hesaplarından biri olan garanti avans hesap borcu nasıl ödenir 2019 yılı hizmet ve seçenekleri bilgilerine yukarıdaki konu başlıklarımızın altında ulaşabilirsiniz. Güncel konu ve yeni bankacılık işlemleri için sayfalarımızı takipte kalın. Yorum ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 1 Average: 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ