Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama Hakkında

Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama Hakkında

Birikim yaparak konut almak için Garanti Bankası Konut Kredisi Hesaplama Hakkında bilgi alarak uzun süre beklemek gerekir. Bir an önce konut sahibi olmak için banka kredisi kullanmak mantıklı bir yol. Birçok bankanın kredi ürün yelpazesinde konut kredisi bulunuyor. Hangi bankadan konut kredisi kullanmak kişinin kendi karar vereceği bir seçenek iken kararını eski ve köklü bir banka olan Garantisi Bankası’ndan kullananlar için yazalım. Garanti Bankası, müşterilerine konut kredisi için avantajlı imkanlar sunuyor.

Konut Kredisi Nasıl Hesaplanıyor

Her kredi ürününde olduğu gibi konut kredisinde de belli bir faiz ödeniyor. Bu faiz geri ödeme süresinde tercih edilen vade süresine göre değişiyor. Kısa vadede kullanılan konut kredileri için ödenecek faiz miktarı düşerken vade süresi uzadığı takdirde ödenecek faiz miktarı yükseliyor.

Garanti Bankası aracılığı ile konut kredisi kullanacaklar bankaya ait olan www.garanti.com.tr uzantılı internet adresine girerek hesaplama yapabilir. Bu adrese girdikten sonra krediler kısmında kredi hesaplama aracı bulunmaktadır. Bu hesaplama aracına girilerek gerekli bilgiler girilmelidir. Gerekli olan bilgiler ne kadar konut kredisi kullanılmak istendiği ve ne sıklık ile ödeme yapılacağıdır. Bu bilgiler girildikten sonra hesaplama denildiği zaman ekrana hangi sıklık ile geri ödeme seçeneği seçildi ise ona göre ödenecek olan taksit miktarı çıkar. Bunun yanında konut kredisinin bitiminde toplamda ödenecek olan miktar görünür. Bu şekilde kişiler kendilerine göre hesap yaparak konut kredisi başvurusu yapar.

Başvuru Süreci

Gerekli evraklar hazırlanarak Garanti Bankası’na yapılan konut kredisi başvurusu en kısa zaman olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanır. Eğer konut kredisi başvurusu olumlu sonuçlandı ise aynı gün içinde krediyi kullanmak mümkün.

Başvuruda Gerekli Olan Evraklar

Garanti Bankası konut kredisine başvurmak için müşterilerden bir takım belgeler talep eder. Bu belgeler, üzerinde vatandaşlık numarası yazan nüfus kağıdı, gelir belgesi, son altı aylık süreçte kişinin üzerine kayıtlı adresini gösterir bir fatura, ikametgah senedi, emekli olanlar için emekli maaşını gösterir banka cüzdanı, alınacak konutun tapusu ve konut apartman dairesi ise kat mülkiyeti tapusu gereklidir.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ