Garanti Bankası Tarım Kredisi Seçenekleri

Garanti Bankası Tarım Kredisi Seçenekleri

Garanti bankası tarım kredisi olarak ön plana çıkarılan birbirinden farklı hizmetleri ve seçenekleri kolaylıkla incelemek için sitemize hoş geldiniz. Sizler için sürekli güncel kredi hizmetlerine dair çözümler sunmak istiyoruz. Bahar ayları gelirken çiftçinin evi de şenleniyor. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız baharın gelmesiyle ekim-dikim çalışmaları ve yavrulayan hayvanları için daha iyi ortam şartları amacıyla nakit sermayeye ihtiyaç duyuyorlar. Gerekli sermayesi olmayan çiftçilerimiz kara kara düşünmeyin. 2017 de Devlet destekli Garanti bankası sizin tüm tarımsal ve hayvancılık gereksinimleriniz için çiftçi kredisi imkanı sunuyor. Sizde çiftçi kredisi nasıl alınır? Faizsiz çiftçi kredisi kullanabilir miyim? Garanti bankası faiz oranları nasıl? Çiftçi kredisi şartları neler? diye düşünüyorsanız. Bugün ele aldığımız makalemiz size tüm bu sorularınıza cevap olacak niteliktedir.

Garanti Bankası Kredi Nasıl Alınır?

Tarım kredi ve kooperatifleri aracılığıyla Garanti bankası faizsiz kredi müjdesi vermişti. Çiftçilere 31 Aralık 2016 yürürlüğe giren bu karar çiftçilerin yüzünü güldüreceğe benziyor. Faizsiz kredi imkanı olması, devlet sermayeli olması çiftçinin ilk tercih sebebidir. Tarım kredi ve kooperatiflerince kullandırılacak bu kredi için çiftçilerimiz 1 ocak 2017 ve 31 aralık 2017 tarihleri arasında başvuruda bulunmalıdır. Faizsiz çiftçi kredisi olmasının yanı sıra Garanti bankasının kampanyaları olan; Genç çiftçi kredisi, iyi tarım uygulamaları kredisi, Üretim destek kredileri, arazi alım kredileri, hasat pazarlama kredileri, Lisanslı depoculuk yatırımları, nakliye aracı kredileri adı altında birçok çiftçi kredi kampanyası bulunmaktadır. Bu kredi kampanyalarına başvuru yapmak için bizzat şubeye müracaat etmelisiniz. İnternet ve telefon aracılığı ile bankacılık hizmetiyle başvuru yapsanız bile sizin ihtiyacınıza uygun kampanyalar için şahsi başvurular mecburidir.

Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Garanti bankası tarım kredisi için, başvuru şartlarını sizlere sunmak istiyoruz.

  • Gerçek kişiler için; Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Çiftçi belgesi
  • Tarımsal işletmeyi onaylayan (tapu, kira kontratı)
  • Kredi teminatı (ipotek edilen mal beyanı)
  • Faaliyet gösterdiğine dair 3 yıllık gelir tablosu ve bilanço
  • Tüzel kişiler için; Çiftçi veya ÇKS belgesi
  • Hangi odaya bağlı olduğuna dair kayıt belgesi
  • Vergi belgesi
  • Temsil için yetkili kişinin noter tasdikli imza sirküleri
  • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin kopyası İşletmenin son 3 yıllık bilanço ve gelir tablosu Tarımsal işletmenin teşvik belgeleri (tapu, kontrat gibi) Kredi teminatı için (ipotek, mal beyanı)

Bu şartlar dahilinde tarım kredisi başvurusu işlemlerinizi rahatlıkla halledebilir, ön plana çıkarabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 7 Average: 2.4]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ