Geleceğin Hisseleri 2019

Geleceğin Hisseleri 2019

Yatırım araçlarından biri olan hisseler artık hemen hepimizin takip ettiği faaliyetlerden biri haline geldi. Birikimlerini bu alanda değerlendirmek isteyenler geleceğin hisseleri 2019 yılında hangileri olur merak ediyorlar. Bu alanda yapılması gereken öncelikle kendi alanınız ve anladığınız türden hisse sahibi olmaya çalışmaktır. Bildiğiniz alanlar sizin takip açınızdan daha rahat ve kazanç elde edebileceğinizden emin olmanızı sağlar. Hisse senetleri kısa vadede hiç bir şekilde gelir getirmez. Uzun vadede tutacağınız hisseler oldukça önemli ve resmi evrak değeri taşır.

Son 5 yıla baktığımızda en çok getirisi olan hisse türleri ulaşım, taşımacılık, savunma sanayi ve teknoloji olarak belirte biliriz. Sürekli gelişmekte olan teknoloji sayesinde yenilikçi olma yolunda ilerleyen her türlü firmanın hisse senetleri getiri elde ederken daha fazla kazançta sağlayabiliyorsunuz. Ulaşım ve taşıma ise bunlara bağlı işleyişi olan firmalar. Takip etmeniz gereken son 6 ay içerisindeki şirket dengesi ve yatırımları.

Borsada En Çok Kazandıracak Hisseler 2019

Teknoloji şirketleri yatırımları yukarıda da belirttiğimiz gibi her zaman ön planda olmaya devam diyor. Yenilikçi ve teknolojiye ayak uyduran şirketler için her zaman geleceğe yatırım için sağlam firmalar demektir. Günlük şirket istatistiklerini gösteren siteleri takip ederek daha net sonuçlara ulaşabilirsiniz.

2019 yılı içerisinde Yatırımlarınızı yaparken dikkat etmeniz gerekenler şeyler öncelikle şirketlerin son 1 yıl içerisindeki para grafiğini kontrol etmek olmalı. Yatırımlarınızı yeni kurulmuş şirketlerden çok köklü ve geleceğe yatırım amaçlı kurulan şirketlere yapmanız daha az risk içerecektir. Aşağıda 2019 yılında muhtemel en çok kazandıracak 10 firmayı sizler için değerlendirdik.

 • Asels Hisseleri
 • Türk Hava Yolları
 • Koza Anadolu Madencilik
 • Emlak Konut Gayrimenkul
 • Ülker
 • Tupraş
 • Pagasus
 • Bim Birleşik Mağazaları
 • Nestle
 • Aygaz

Son 5 yıl içerisinde hisse alıcılarına para kaybettirmeyen 10 firmayı grafikler doğrultusunda inceleyerek sizler için sıraladık. Yaptığınız yatırım için her zaman kısa vadede kar elde etmeyi beklemeyin. Hisse senetleri faiz yatırımı yapanlardan daha çok para kazandırsa da her zaman risk içermektedir. Hisse senedi alımı takip ve dikkat isteyen bir yatırım aracıdır.

Hisse Senedi Nasıl Alınır

Son yılların en gözde yatırımlarından biri olan hisse senedi ilk defa alacaklar için bir çok soruyu da beraberinde getirmektedir. Sermayeli şirketlerin ortaklarına ortaklık ve paylarını belirlemek amaçlı verdikleri kıymetli evraklara deniyor. Bu hisse senetleri sayesinde ortak olanlar için bazı haklar bulunur. Bunları ise şu şekilde sıralanır;

 • Sermaye arttırımına katılma
 • Kardan pay alma ve temettüden her ortak kendi payını almaktadır
 • Oy kullanma hakkı yani şirket ile ilgili her konuda oy kullanabilir
 • Yönetime katılma
 • Tasfiye olması dahilinde hisse oranında pay alma
 • Bilgi edinme hakkı; şirketle ilgili istediği bilgiye ulaşabilme olanağı

Hisse Senedi Ne Kadar Kazandırır

Birikimleriniz ve daha çok kazanmak için hisse senedi alıp satabilirsiniz. Peki bu al sat işlemlerinde hiç risk yok mu diyecek olursanız evet her zaman borsa riskli gruplardan biridir. Fakat çok kazandırdığı da aşikardır. Yapacağınız tek şey küçük miktarlarda yatırım yaparak işi öğrenmek ve kendinizi borsada geliştirmek olacaktır. Borsanın yükselmesi demek sizin para kazanmanız demektir. Bunun için Ülkenin ekonomi ve kalkınma oranları iyi olursa bu borsaya yansır. Bunların takibini her gün serbest piyasa ve borsa sistemlerinden takip etmeniz çok önemlidir.

Borsa hazır durmakla size para getirmeyecektir. Biraz özveri ve sabırla daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Borsada sadece hisse senetleri değil Döviz, tahvil, bono, emtialar gibi işlemlerde gerçekleştirebilirsiniz. Yani işlem yaparken hisse senedi ne kadar kazandırır diye bakmayın eğer bu işi yapacaksanız diğer işlemleri de değerlendirebilirsiniz. Hisse alım satımı için detaylı tablolara diğer konularımızdan da ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 6 Average: 2.3]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ