Halkbank Konut Kredisi 2019

Halkbank Konut Kredisi 2019

Son dönemdeki ekonomik gelişmelerin emlak piyasasını olumsuz etkilemesinin ardından Halkbank konut kredisi 2019 hakkında bir açıklama yapılmıştır. Ancak geleceğimiz dönem emlak piyasasını canlandırmaya yönelik krediler sunacak bankalar, kredi tutarı hakkında kotalar uygulamaktadır. Halkbank’ın 2019 yılı konut kredileri için uygulayacağı kota ise 1Milyon TL olacaktır. Dolayısıyla bu tutarın üzerinde konut kredisi çekmek mümkün olmayacaktır. Halkbank’ın 5 farklı türde konut kredisi vardır. Bu krediler Hesaplı evim konut kredisi, Canım evim konut kredisi”, Şehit ve gazi aileleri için konut kredisi, İnşaat tamamlama konut kredisi, İş yeri alma kredisi ve Bireysel destek kredisidir. Bu krediler arasında faiz ve vade farkı bulunmaktadır. Hesaplı evim konut kredisinde ise kredi çekilen tarihten 3 ay sonra ödemeye başlama imkanı sunulmaktadır.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı 2019

Halkbank konut kredisi seçeneklerinde vade ve faiz arasında doğru orantılı bir politika izlemektedir. Dolayısıyla vadesi fazla olan konut kredilerinin faiz oranları daha yüksek olmaktadır. Bu durum ise hem faizin artmasıyla hem de vade uzunluğundan kaynaklanan çarpan etkisinin artmasıyla kredi maliyetlerini oldukça yukarı çekmektedir. Dolayısıyla vade sayısı uzun olan konut kredilerinin tek avantajı ödenecek taksit tutarının düşük olmasıdır. Halkbank konut kredisi faiz oranı 2019 %0,80’den başlayarak %0,95’e kadar çıkabilmektedir. En düşük vade sayısı 24, en yüksek vade sayısı ise 120 olmaktadır. Hesaplı evim kredisi gibi konut kredisi türlerinde de çekilecek tutarın büyüklüğü de faiz oranını etkileyebilmektedir. Bunun sebebi yüksek tutarlı kredi taksitlerinin de yüksek tutarda olması ve enflasyon karşısında yaşadığı kaybın daha büyük olmasıdır.

Halkbank Konut Kredisi Hesaplama

Şu anda Halkbank konut kredilerinde, kredi tutarının 100binTL ye kadar olması,100binTL-500binTL arasında olması ve 500binTL üzerinde olmasına göre farklı faiz oranları uygulanmaktadır. Eğer 250binTL değerinde bir ev almak istediğinizi kabul ederek kredi çekeceğinizi düşünürsek, bu krediyi de 60 ay boyunca taksitle ödemek istediğiniz varsayarsak, kredinize aylık %2,29 oranında faiz uygulanacak ve aylık ödemeniz 7705 TL olacaktır. Toplamda geri ödediğiniz tutar ise yaklaşık 463binTL olacaktır. Aynı zamanda Halkbank sizden sigorta primi ve kredi tahsis ücreti tahsis edecektir. Sigorta primi müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmektedir. Halkbank konut kredisi hesaplama da bu gibi masrafları da ekleyerek ödemeniz gereken toplam tutarı tespit edebilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ