İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019

İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019

Özellikle bankaların son dönemlerde çalkantılı ekonomik durumlarından dolayı çıkan faiz oranları ile birlikte ihtiyaç kredisi hesaplama 2019 yılı sonrasında oldukça değişkenlik gösterecek. İhtiyaç kredileri tüketiciler için günümüz de  küçük miktarlarda kullanacağınız paralar harici tatil, evlilik, eşya, eğitim hobileriniz için kullanabileceğiniz kredi çeşitlerin den biri haline geldi. Bunların sebepleri bankaların evrak taleplerinin az olması kefil istememeleri ve talep doğrultusun da çok kısa zaman dilimi içerisinde sonuçlanan çekilecek tutarın miktarının  düşük olması sebebi ile çabuk onaylanması ve faiz oranlarının diğer kredi çeşitlerine göre çok daha düşük olmasın dan kaynaklanıyor.

Müşterilere daha çabuk dönüş ve pratik çözümler için akıllı telefonlara yüklediğiniz uygulamalar sayesin de anın da krediniz hesabınıza aktarıla biliniyor. Cep bank sistemin de paranızı istediğiniz hesaba aktarıp ihtiyaçlarınızı anın da giderebiliyor ayrıca bu seçenek sayesin de anında ihtiyacınız olan krediye başvuru yapabiliyorsunuz. Çalıştığınız şirketin maaş çalışanı iseniz bir den fazla ihtiyaç kredisi çekme avantajını da elde edebilirsiniz.  İhtiyaç kredilerinin içerik ve oranları hakkın da size kısa bilgilendirmeler yapacağız.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

Türkiye için 2018 yılı ekonomide çok çalkantılı geçen yıllardan birisi oldu. Dolar kur seviyesinin ani çıkışı ve daha sonra dalgalı bir şekilde iniş ve yükseliş yaşaması piyasaları oldukça sarstı. Buna bağlı olarak serbest piyasadaki alıcı satıcı her türlü ticaret alanı etkilenmiş oldu. Bankalar dış borçların dan yakınır iken bide kur seviyeleri artınca mecburen kredileri yükseltmek zorun da kaldı. Bu yükselişten en çok etkilenen kredi türü konut kredisi ardın dan otomobil ve ihtiyaç kredisi geliyor. Alım satım işleri oldukça düştü hatta bazı alanlar da üretici üretimi durdururken tüketici ekonomik şartlar dolayısı ile yatırım yapmaya ara verdi. İhtiyaç kredisi faiz oranları için yılın ilk ayların da görülen rakam 1,68 seviyeleri civarındaydı fakat bu rakam en son %2,78 seviyelerini gördü.

Nerede ise %80  bir artış gözlemlemekteyiz. Daha önceki yıllar da krediler için büyük oranlar da bankalar arasında kampanya ve rekabetler görürdük bu günler de ihtiyaç kredisi de olmak üzere bütün bankacılık işlemlerin de ciddi bir durgunluk var. Düşük miktarlar da krediler fakat en çok talep edilen tür bu krediler de oluyor buna rağmen bu yıl ihtiyaç kredileri için her hangi bir yenilik yapılmadı. İhtiyaç kredileri 2019 yılı itibari ile faiz oranlarını belirledi tabi bu ilerleyen günler için kesin tahminler olmamakla birlikte ekonomik açı dan ileriyi kestiremediğimiz şu günler de ortalama oranları içermektedir. Size bankaların ihtiyaç kredileri faiz oranlarını aktaralım.

 • Ziraat Bankası                             %2,07
 • Akbank                                          %2,43
 • Odeabank                                      %2,42
 • Yapı Kredi Bankası                      %2,03
 • Türkiye İş Bankası                       %2,28
 • Vakıf Bankası                                %2,32
 • Deniz Bank                                    %2,99
 • HSBC Bankası                               %2,80
 • Citibank                                          %2,52
 • Şeker Bank                                     %2,74
 • FinansBank                                    %2,26
 • Garanti Bankası                             %2,62

2019 yılı Bankaların ihtiyaç kredisi ortalama faiz oranları bu şekilde. Bu seviyeler  vergiler ve sizden talep edilecek diğer masraflar eklenmeden hazırlanmıştır. Buna bağlı olarak oranların değişkenlik göstereceğini göz önüne almanızı rica ederiz.

En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi 2019

Müşterilerin kredi çekmek istediklerin de ilk başvurdukları bankalar genellikle kendi çalıştıkları bankalarıdır. Kimi bankacılık işlemlerini yaptığı bankayı kimi ise maaş hesabı olanı seçer. Ayrıca kampanyaların çoğu kendi bünyesindeki müşteriye yönelik olan bankalar onlar için daha uygun koşullar da kredi vermeye çalışırlar. Müşteri memnuniyetini ön plan da tutmak onlar için bir ilke olsa da bazen faiz oranların da ciddi değişiklikler gözlemleyebilirsiniz. Örneğin devlet bankalarının bu tip işlemler de daha az faiz uyguladığı hep akla gelir fakat son zamanlar da özel bankaların faiz sistemleri değişiklik göstermiş araların da büyük farklılıklar görülmemekte.

2019 yılı için en düşük ihtiyaç kredisi yukarıda da belirttiğimiz gibi 2,03 ile Yapıkredi onun ardın dan Ziraat Bankası geliyor. En yüksek faiz oranına sahip banka ise %2,99 oranı ile Denizbank yer alıyor. Size en uygun faiz ve vade için bankalar arasın da kıyaslama yaptığınız da izlemeniz gereken yol öncelikle maaşınızı çektiğiniz bankanın teklifini değerlendirmek ardın dan diğer bankaların oranları ile kıyaslayarak en düşük seviyeyi bulmak olacaktır. Unutmayın ki düşük faiz sadece avantaj getirmez bunun size uygun vade aralığı ve ödeyebileceğiniz miktarı da çok önemlidir. Buna ek olarak artı masrafları da göz ardı etmemek gerek.

En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi 2019

2019 Bankaların Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bankaların 2019 yılı için hedefledikleri faiz oranlarını size sıra ile aktarmaya çalıştık geçtiğimiz yılın yüksek faiz oranları için her hangi bir yaptırıma gidilmemesi ve Devlet tarafın dan faiz oranlarına  bir müdahale de bulunulmaması dikkati çekmişti. Bu yıl içerisin de ekonomist ve piyasa araştırması yapan yazarların öngörülerin den biri 2019 yılının ilk yarısın da faizlere bir genelleme getirilerek oranların sabit kalmasını sağlamak gerekirse düşürülmek koşulu ile yeni yaptırımlara gidilmek olduğunu söylüyorlar. Ayrıca ihtiyaç kredisi faiz oranlarının günlük piyasalar akışın da önemli bir rol oynadığını dile getiriyorlar. Alım satım işlerin de ufak ölçekli demirbaş alımların da toptancılık kimi zaman çiftçilikte bile kullanılan ihtiyaç kredileri ekonominin ciddi anlam da odak noktalarından biri aslın da. İhtiyaç kredisi hesaplama 2019 yılı ile alakalı geniş bir makale hazırlayarak sizlere sunduk, teşekkür için aşağı da bulunan yorum bölümümüzü kullanabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 5 Average: 3.8]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ