İhtiyaç Kredisi Ne Kadar Çekilebilir?

İhtiyaç Kredisi Ne Kadar Çekilebilir?

Bankaların sunduğu finansman desteklerinden en rahat ve kolay alınabilecek kredi seçeneği ihtiyaç kredileridir. Özellikle tercih edilen ihtiyaç kredisi ne kadar çekilir? limitler her yıl kampanyalar bazında değişebiliyor. İhtiyaç kredileri özellikle maaş müşterileri için şubeye gitmeden alma özelliğini taşıdığı için her koşulda ve saatte tercih ediliyor. Kredi taleplerinizi İnternet ve mobil bankacılıktan yapabiliyorsunuz. Son bir kaç yıldır en çok tercih edilen şubesiz bankacılık sistemi ile 30.000 TL kadar kredileri bankaya gitmeden vadesiz hesabınıza aktararak işlemlerinizi daha hızlı yapabilirsiniz.

Yapılan başvurulara istinaden bir kaç saate onay alabilir ihtiyaç duyulması halinde evraklarınızı şubeye kargo yoluyla gönderebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Alma Şartları

İhtiyaç kredileri için özellikle belirtilen şartlar yoktur. Banka ile olan çalışmalarınız var ise, maaş müşterisi iseniz ya da kredi notunuz yüksek ise ihtiyaç kredisini hemen alabilirsiniz. Özellikle maaş müşterilerine tanımlı anında kredi seçenekleri vardır. Bunları şubeye gitmeden İnternet ve mobil bankacılıktan anında yapabilirsiniz. Evraksız kefilsiz seçenekleri ile her alım ve kullanıma uygun krediler mevcuttur. Mevcut hazırda olan kredinizi öğrenmek için yapmanız gereken bankacılık menünüze girerek kredi seçeneklerinden ihtiyaç kredisi ön onay yerine gelmek olacak. Ön onay almanız krediyi alma mecburiyetini doğurmaz. Ön onayda kredi alma limit ve vadeniz öğrenmenin en kısa yoludur.

Fraklı bir seçenek ise banka müşteri hizmetlerini aramak. Kimlik numaranızı vererek size özel kampanyalar dahilinde vade aralığını ve kredi alma limitini anında bu şekilde öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Limitleri

Her bankanın ihtiyaç kredi limiti kampanyaya göre değişebilir. Kampanya bazlı vade ve limit oranları değişiklik gösterir. Bankalar genelde vadeleri ihtiyaç kredilerinde kısa tutarlar. Limitler ise 50.000 TL geçemeyecek şekilde uygulanır. Bu limitin yarısı kadar olan miktarı şubeye gitmeden alabilirsiniz fakat yüksek olan miktarlarda şubeye gitmek zorunda kalabilirsiniz. Kredi limitleri belirlenirken ihtiyaç dahilinde gelir belgenize bağlı olarak da belirlenebilir.

Kredi limitinizi belirlerken mutlaka aylık ödeme yapacağınız kadar planlama yapmanız gerekmektedir. Bu tür kredi seçenekleri küçük miktarla da olsa bile vade olarak çok uzun verilmez. Banka kredi verirken maaş miktarınızı göz önünde bulundurabilir.

Örneğin; ihtiyaç kredisi seçeneği sunan bir bankanın şartlar dahilinde 24 ay vade ile üst limit olarak 30.000 TL kredi seçeneği için daha fazla miktar talebinde bulunamazsınız. Başvuru değerlendirme sürecinde kampanyanın içeriği ve şartları göz önünde bulundurularak kredi talepleri onaylanmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Genelde ihtiyaç kredisi limitleri fazla olmadığından faiz oranlarında çok farklılık gözlenmez. Yani 24 aya kadar olan bir kredi kampanyasında faiz oranı sabit kalabilir. Çekeceğiniz miktarın bir önemi olmadan vade aralığını kısa tuttuğunuz için faiz oranlarında bir artış yaşamazsınız.

Bankadan talep ettiğiniz ihtiyaç kredisi için dosya masrafı ve ek tutarlar ödeyebilirsiniz. Özellikle yüksek miktarlarda uygulanan hayat sigortası bazı bankalarda alınmasa bile hala devam eden bir masraf kalemi. Bu tür masraf kalemlerini hesaplamalara dahil ederek ödeme planı çıkarmanız daha iyi olacaktır. Aksi taktirde miktar yükseleceği için hesaplarınız yanlış çıkabilir. Hangi bankadan ihtiyaç kredisi hesaplama yöntemini kullanırsanız kullanın mutlaka size net tutarı veren ödeme tablosu verilecektir. Ödemelerde gecikmeler yaşanmaması adına gelir düzeyinize dikkat ederek ayarlamalar yapın

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 2 Average: 3]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ