İngbank bireysel kredi hesaplama ve krediden cayma

İngbank bireysel kredi hesaplama ve krediden cayma

Zor durumda kalarak acil olarak paraya ihtiyacınız varsa size özel hazırladığımız ingbank bireysel kredi hesaplama ve krediden cayma hakkındaki makaleyi okuyarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

INGBANK Tarihçesi

ING bank 19 Haziran 2007 yılında Oyak grubu ile ING grubunun anlaşmasıyla BDDK’nın onayı olduktan sonra 24 Aralık 2007 tarihi içinde satış işlemleri tamamlanarak Oyak Bank, ING bank çatısı altına girmiştir. ING bank 7 Temmuz 2008 de bireysel ve kurumsal olarak müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır.

Bankanın önemli detayı sloganında saklı

Dünyanın önde gelen finansal kurumlarından olan kökeni Hollanda’dan gelen ING bank Avrupa, Kuzey ve Latin Amerika, Asya ve Avustralya’da yapılan araştırmaya göre kırktan fazla ve elli binden fazla çalışanı ile hizmet vermektedir. ING grubu şuan da ” İleriyi Düşün ” kapsamında müşterilerine iş hayatında ve özel hayatından olduğundan bir adım önde olmalarını hedeflemiştir. Yeni nesil bankacılık olma konusunda büyük şekilde iddialı olan ING bank dijital, internet ve elektronik alandan ilerlemeyi hedefleri arasına koymuştur.

INGBANK Bankacılık Modelleri

Yeni teknoloji bankaları arasında yer alan ING bank ” eski köye yeni adet ” adlı sloganı ile dijital bankacılıkta ve inovasyona dayalı bankacılığını ön plana çıkarmıştır. Müşterilerinin saygınlığını ve beğenilerini kazanmak isteyen ING bank şubelerine yeni yeni şubeler katarak, dijital bankacılıkta daha ileriyi hedefleyerek, ve mobil satış gücünü daha çok artırmaya çalışarak müşterilerin beğenilerini kazanmaya çalışmaktadır.

Başka olarak ta israfı önlemek için çalışan ING bank tasarruf ve katma değerli ihracatın artırılmasını sağlamaya çalışmaktadır. Türkiye’nin tasarruflu lider bankasını olmayı hedefleyen ING bank tasarruf alanındaki ürün ve hizmetlerine ek olarak 2011 yılında düşük tasarruf oranlarına dikkat çekmek amacıyla ve bu alandaki veri eksikliğini gidermek amacıyla kurulan ” Türkiye’nin Tasarruf Eğilimleri Araştırması” adlı projeyi yönetmek ve başında gelmektedir. ING bank çalışan işçilerinin gönüllülük faaliyetlerini yapmak amacıyla “Turuncu Kalpler” grubunu yapmıştır.

Ing Bank Bireysel Kredi Hesaplama

Acil ihtiyaçlarınız, evlilik, seyahat, eğitim, ev eşyası gibi ihtiyaçlarınızda kullanabileceğiniz %1,29 faiz oranları ile başlayan Ing Bank’a sizde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Örneğin; 10.000 TL, 48 ay vadede kredi çekmek istiyorsunuz, faiz oranı olarak %1,29 üzerinden hesaplanırsa eğer aylık ödemelerinizi 296,77 TL olarak yapmış olacaksınız. Tabi bu belirtilen tutar %1,29 üzerinden hesaplanan kredi için geçerli. Ing Bank’ın müşterilerine özel sunduğu farklı krediler de mevcut. Bunlar: Mini Kredi ve Eşit Taksitli Kredi.

Kredi Faiz Oranları Nelerdir?

Kredi faiz oranları %1,29, %1,84 ve %1,69 olarak değişkenlik göstermektedir. Eğer findeks notunuz 1850 veya üzerindeyse %1,29 faiz oranından yararlanarak kredi çekebilirsiniz. Eğer 1850 altındaysa ise %1,69 üzerinden hesaplanarak eşit taksitli kredi olarak yararlanabileceksiniz. Eğer çok acil nakit ihtiyacınız var ve mini kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız kullandığınız takdirde %1,84 olarak hesaplanarak krediniz hesabınıza aktarılmış olacaktır.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  1. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi. Eğer yabancı uyruklu bir müşteri iseniz pasaport ve oturma izni belgesi ve başvuran yabancı uyruklu kişi adına düzenlenmiş son 3 aya ait elektrik, su gibi faturalarından birinin dökümü gerekmektedir.
  2. Ücretli çalışan iseniz son üç aya ait maaş bordrosu veya maaşının yazılı olduğu imza sirküleri veya sgk dökümü yeterli olacaktır.

Emekli iseniz eğer sosyal güvenlik kurumunca düzenlenmiş kimlik belgesi veya SGK’nın internet sitesinden alınan emekli aylık bildiriminin çıktısının alınması gerekmektedir. Serbest meslek sahibi iseniz eğer, son yıla ait vergi levhası fotokopisi Çiftçi iseniz eğer, çiftçilik belgesi veya ek geliriniz varsa ibrazını gösterecek bir belge yeterli olacaktır.

Krediyi Kullanabilmenin Şartları Nelerdir?

Krediye başvuruda bulunabilmek için öncelikle 18 yaşının doldurulması gerekmektedir. Krediyi çekebilmek için ise İNGBank’ın belirlediği kriterler esas alınacağından dolayı bu şartların sağlanmış olması gerekmektedir. Bu şartlar ise kısaca belirtilmesi gerekirse eğer, bir meslek sahibi olması yani düzenli bir gelirinin olması, daha önce kullandığı kredi kartı veya kredi ürünlerinin düzenli bir şekilde ödenmiş olması, tüm bankalar nezdinde toplam kullanabileceği kredi tutarının geliriyle orantılı olması, merkez bankasında bir sorunun olmaması ve haciz kaydının bulunmaması gibi değerlendirme kriterleri baz alınarak başvurulan kredi değerlendirilir.

İNGBANK Krediden Cayma Nasıl Yapılır?

ING bank krediden cayma yapmak için iki tane yol vardır. Bunlardan bir tanesi internet ile cayma yapmaktır. İkinci yol ise size en yakın şubeye gitmek ve orada bulunan görevliye yaptırmak istediğiniz işlemi söylemektir. Eğer krediden cayma yaptırmak istiyorsanız gereken bilgileri görevliye verip cayma yapabilirsiniz.

Eğer farklı banka ile çalışmayı düşünüyorsanız Anadolubank kredisi hakkındaki yazımıza giderek Anadolubank kredi hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ