İnternetten Konut Kredisi Başvurusu Yapılabilir mi?

İnternetten Konut Kredisi Başvurusu Yapılabilir mi?

WEB’DEN EV KREDİ BAŞVURUSU YAPILABİLİR Mİ?

Kredi almak artık günümüzde oldukça kolay ve rahat bir hale gelmiştir. Bu nedenle kişiler artık yerinden kalkmadan bir tık ötesindeki bankadan kredi çekmesi mümkündür. Ancak her kredi türü için bu geçerli değildir. Kredi Başvurusu Akbank gibi bankalar içerisinde ihtiyaç kredisi kapsamında kredi çekmek istenildiğinde webden, SMS ve Banka Mobil Uygulamalarından kredi başvuru imkânı bulunmaktadır. Ancak  konut kredisi başvurusu internet üzerinden yapılmamaktadır.

Konut Kredisi Başvurusu 

Konut kredisi başvurusu kişilerin ev almak istediği takdirde başvurduğu kredi türüdür. Bu kredi türüne banka şubelerinden destek alarak başvurulabilmektedir. Bu kredi sistemi için internet üzerinde herhangi bir başvuru sistemi kurmamışlarıdır. Kredi Başvurusu Finansbank gibi bankalarda konut kredisinde webden başvuru imkânı bulunmaktadır. Ancak bu imkânda çekmek istediğiniz kredi miktarını belirteceğiniz ve onaylandığı takdirde hesabınıza yatacak olan kredi başvurusu türünden bir başvuru değildir. Bu başvuru banka şubelerinden randevu almak gibi bir durumdur. Konut kredisi için başvurulmak istenildiğinde banka şubelerine giderek başvuru yapılması gerekmektedir.

Neden Web’den Başvuru Yapılamıyor?

Konut kredisine başvurmak istediğiniz de almak istediğiniz evi seçerek en uygun faiz oranlarını sunan bankaları araştırmanız gerekmektedir. Bulduğunuz takdirde banka şubesine giderek kredi hakkında konuşulması gerekmektedir. Çünkü ev kredisi alımlarına almak istediğiniz ev uzmanlar tarafından kontrol edilir. Konut Kredi Başvurusu Yapı Kredi gibi bankalar dahilinde almak istediğiniz eve bir ekspertiz göndermektedir. Ekspertiz evin durumuna bakmakta ve incelemektedir. İncelemesi bittikten sonra ekspertiz tarafından eve bir fiyat biçilmektedir. Ancak yasalara göre bankalar tarafından konut kredisinde ekspertizin belirlediği miktarın yalnızda %70-75 değerindeki miktarı kişiye verilebilmektedir.

Konut kredisine başvurulduğunda alınmak istenilen evin ekspertiz tarafından incelenmesi gerektiğinden dolayı web üzerinden herhangi bir konut kredisi başvurusu yapılmamaktadır. Ancak bazı bankalar tarafından bir randevu alma sistemi gibi bir sistem üzerinden bankaya ulaşabilir ve konut kredisi için görüşebilirsiniz. Şube içerisinden yapılan başvurularda geri ödeme planları, faiz oranları hakkında detaylı bilgi alınabilmektedir. Aynı zamanda gelir durumuna göre kişiye özel bir ödeme planı dahi çıkarılabilmektedir.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ