İpotekli İhtiyaç Kredisi 2019

İpotekli İhtiyaç Kredisi 2019

Günümüz şartlarında ihtiyaç kredileri oldukça talep duyulan krediler den biri haline geldi. Gerek günlük işlerimiz için ya da ufak çaplı alımlarımızda başvurduğumuz şartlar doğrultusunda kabul edildiğinde anında çekebileceğimiz finansman desteklerinden biri. Buna istinaden sizlere ipotekli ihtiyaç kredisi hesaplama 2019 koşul ve şartları nasıl onlardan bahsedelim. İhtiyaç kredileri küçük miktarlar da gibi gözükse de artık bankalar 50.000 TL ye kadar limitlerle finansman desteğini sağlıyorlar. Yani artık miktarlar eskiye bakarak o kadar da az değil çünkü ihtiyaçlarımız çoğaldı ve hayat pahalılığı bunlara en büyük etkenlerden biri. Kredi kartlarına getirilen taksit sınırlaması ve beyaz eşya elektronik cihazların alımında taksitlerin kaldırılması ihtiyaç kredilerindeki ihtiyacı daha da fazlalaştırdı. Bazı durumlar da kredi çekemeyebilir ya da banka puanının düşük olabilir bu tip şartlar da ipotekli kredi çekmek istiyorsanız bazı koşullara uymanız gerekmektedir.

İpotekli Kredi Veren Bankalar 2019

Hemen her banka ipotekli ihtiyaç kredisi vermektedir. İhtiyaç kredisi harici araç konut gibi çeşitleri de 2019 yılı itibari ile uygulanmaya başlayacaktır. Bankaların bu hizmetleri sunarken müşterilerinden bazı talep ve koşullar aramaktadır.

Bankaların İpotekli kredilerde ortak özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Alabileceğiniz ipotekli ihtiyaç kredisi için belirlenen limitler
  • İpotek göstereceğiniz evin ekspertiz ücreti %80 oranını kapsar,
  • İpotek gösterilecek iş yeriniz ise bunun oranı %75 gibi bir seviyede izlenir,
  • Eğer arsa alacak iseniz ekspertiz bedelinin %50 si gibi bir oran da çekebilirsiniz.
 • 36 aya kadar vade yapılabiliyor.
 • Faiz oranı %1,58 olarak baz alınır.
 • Bazı durumlara istinaden ek teminatlar istenmektedir.
 • Verilecek kredi için alacağınız gayrimenkul ya da ne ise üzerinde ipotek konulması şartı.
 • Vade süresi boyunca alacağınız her türlü taşınır taşınmaz malın sigortası yaptırılmak zorun da.

Bunlar bankaların ortak özellikleri gibi gözükse de bilmeniz gereken çalıştığınız bankaların sizlere farklı seçenek ve daha avantajlı koşullar suna bilme ihtimali olabilir. Bu koşullar talep ettiğiniz ürün ve hizmete göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca ipotekli krediler de ödeme dengeniz ve daha önceki bankalar ile yapmış olduğunuz çalışmalarınız önem arz etmektedir.

İpotekli Kredi Veren Bankalar 2019

İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları 2019

Öncelikle sizden istenilen şartlar şu şekilde

 1. Finansman desteği alacağınız banka bu kredi türünü sadece gerçek kişiler üzerinden ve tapu sahibi kişilere vermektedir.
 2. Genle ortalama olarak vade süreleri 36 ayı geçmeyecek şekilde düzenlenir
 3. İpotek olarak gösterdiğiniz mal varlığınızın ekspertiz bedelinin %80 seviyesindeki oranı baz alınarak kredi miktarı belirlenir ve kullandırılır.
 4. Krediyi çekmeden önce istediğiniz rakamı belirlemeli ve taleplerinizi bu doğrultuda yapmanız gerekmektedir.

Bu koşullar çalışacağınız bankaya göre değişkenlik gösterebilir ek teminat ve talepler da bulunabilirler. İpotekli kredi alımların da en önemli faktör ipotek ettireceğiniz varlığın bedeli ve sizin talebinizin uygunluğudur. Faiz oranları diğer kredi çeşitlerine bakarak farklılık göstermez. Örneğin araç alımlarınız da bu tür kredi çeşidini kullanmak istediğiniz de otomobil kredisi ile aynı puanlama ile eş değer de kullanırsınız.

İpotekli Kredi için istenilen belgeleri inceleyelim;

 • Başvuru formunuz
 • Kimlik fotokopisi ikametgah suretiniz
 • Son 3 aya ait üzerinize kayıtlı fatura
 • Alacağınız ev ya da arsa ise tapu ve iskan belgesi
 • Teminat harici kefil istenirse kefilin kimlik fotokopisi
 • Ekspertiz raporu

Çekeceğiniz kredi türüne göre başka evrak ve belgeler istenebilir bu bankanızın kuralları doğrultusunda ilerleyen bir durum olduğu için direk şubeniz ile görüşüp değerlendirmeyi yapmanız gerekmektedir. İpotekli kredi hesaplama 2019 ile alakalı yeni bilgiler elimize geldikçe makalemize eklemeler gerçekleştireceğiz. Konu ile alakalı anlayamadığınız noktalar ya da yardım gereken durumlar var ise bize iletişim sayfamızdan ulaşabilir ya da yazının en altına inerek not bırakabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 5 Average: 4]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ