İş Bankası Bankamatikte Param Kaldı

İş Bankası Bankamatikte Param Kaldı

Çok sık rastladığımız konulardan biri olan bankamatik arıza ve para sıkışmaları başımıza gelen olaylardan biridir. Örnek verecek olursak İş bankası bankamatikte param kaldı nasıl bir işlem yapmalıyım diyorsanız. Yapmanız gereken bir kaç adım var onları paniğe kapılmadan gerçekleştirmeniz olacaktır. Bunlardan ilki öncelikle arıza nedir ve nasıl oluştu bir bakın daha sonra kaldığına eminseniz banka yetkilisini çağırarak yardım isteyin.

Özellikle şube önündeki ATM işlemi sırasında paranız sıkıştı ise oradan ayrılmadan şube personelini beklemeniz gerekmektedir. Şubeye çok uzak bir yerde iseniz 0850 724 0 724 numaralı telefona numarasını arayarak şubeye bağlanıp iade talebinizi iletebilirsiniz. İş bankası bu tip durumlar için anında işlem uygulaması yapmaktadır. Yaşanan gecikmelerde şubeye direk giderek işlemlerinizi daha hızlı bir halede getirmeniz mümkün.

ATM Para Sıkışması İş Bankası

ATM para sıkışması çok sık yaşanmasa bile günün her saati başımıza gelebilecek olaylardan biridir. Paniğe kapılmadan yapmanız gereken güvenlik görevlisini çağırmak ya da müşteri hizmetleri yetkilisini arayarak direk bağlantı kurun. Zaten paranız bankamatiğe sıkışmış ise sizden sonra kimse işlem yapamaz ve makine arıza konumuna geçer. makine arıza konumuna geçmemiş ise işlem esnasında sistemsel bir problem yaşanmış demektir. Bu tip hareketlerin hepsini canlı olarak sistem kayıt altına aldığı için paniğe kapılmayın paranızı her şekilde bankadan tahsil edebilirsiniz.

Eğer ortak ATM işlemi sırasında bu problem yaşanmışsa hangi bankaya ait ise onlarla iletişime geçin ve geri dönüşlerinde kart  bilgilerinizi talep edeceklerdir. Kendi bankanız olmasa bile işleminizi kısa sürede yaparlar. Burada önemli olan sıkışan paranın sistemde gözükmesidir.

ATM Kart Sıkışması İş Bankası

Yukarıda belirttiğimiz para sıkışması ile aynı yolları izleyerek bankamatikten kartınızı çıkarabilirsiniz. kartı çıkaramadığınız durumlarda anında iptal edip yenisini talep edebilir ya da daha sonra bankaya uğrayarak sıkışan kartınızı alabilirsiniz. 24 saat gibi zaman dilimleri için kartınızı işleme kapatmanız durumunda her hangi bir problem yaşamadan gönül rahatlığı ile kartınızın kalmasına müsaade edebilirsiniz. İş bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için  0 850 724 0 724 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Ortak ATM de sıkışan kart işlemleriniz içinde aynı yolu izleyebilirsiniz.

İş Bankası Bankamatik Kodları

Bankamatik kodları ATM’nin nereye ve nerede olduğunu gösteren kıs sayısal değerlerdir. Bu kod sayesinde nereden işlem yaptığınız ya da nereye işlem yapmak istediğinizi öğrenebilirsiniz. Özellikle en yakın ATM arayışında kullanılan kısa kodlar sayesinde olduğunuz bölgede kaç tane ATM olduğunu anında İnternet üzerinden öğrenebilirsiniz. Her bankanın hendi özel kodlama sistemi mevcuttur. Kart hataları para yutması gibi durumlarda bu kodlardan bularak sorgulama yapılabilir. Şubeler anında bu koddaki bankamatiklere ulaşarak sistemsel bütün işlemleri anında görüntüleyebilir.

Sistemsel olarak anında bankanın kendi bünyesindeki programlar sayesinde her türlü işlem erişimi sağlanarak müşterinin yaşadığı olumsuz durumları daha çabuk halledebilir. Müşteri ise yapmak istediği işlemler için kendisine en yakın bankamatiği bulabilir. Bu kısa kodları İnternet de bazı sayfalarda ya da bankanın kendi sayfasında aratarak il ilçe ve mahalleye göre bulabilirsiniz. Olduğunuz bölgedeki iş bankası bankamatik kodları için İşbank.com adresine girerek size belirtilen bilgileri eksiksiz girmenizin ardından sırası ile gösterilecektir.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 1 Average: 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ