İş Kurma Kredisi 2019

İş Kurma Kredisi 2019

Henüz projesine yeni atılım gösteren ya da mevcutta tecrübeli kobi geçmişi olan kişilerin yeni işletme kurabilmeleri için sağlanan kredi türlerinden birisi olan iş kurma kredisi 2019 yılı için hangi şartlar ile verilecek ? Bu konuda sizlere bilgi aktaracağız.

İş kurma kredisi, özellikle ilk defa iş kuracaklar için önemli bir hizmettir. Bu krediyi pek çok banka uygun faizler dahilinde sunuyor ve insanların ihtiyaçlarına çözüm üretiyor. Kredi alma şartları, malumunuz zorlayıcı seçenekler sunuyor. Lakin iş kurmayı istediğiniz zaman, para bulmak ya da sermaye üretmek gibi düşünceleriniz var ise size dair sunulan bu kredi hizmetlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Biraz zor ama imkansız değil. Peki ama iş kurma kredisi 2019 nedir

İş Kurma Kredisi Alma Yöntemleri

Yeni bir iş kurmak için, sermaye belki de en çok gerekli olan şeydir. Az ya da çok fark etmeksizin ön plana çıkarılan bu sermaye detayları sayesinde, insanlar kendi ihtiyaçları doğrultusunda bir iş yeri kapsamına girmek istiyor ve kendi iş yerini açmak istiyor. Bunun için, haliyle risk alıp başarı basamaklarına tek tek ulaşmanız gerekmekte. Düzenli olarak çalıştığınız bir banka var ise (ister kendi hesabınız olsun, ister maaş çektiğiniz banka olsun), bu konuda bankanız size uygun faiz seçenekleriyle iş kurma kredisi hizmeti verebilir. Özel bankaların bu hizmetleri, kesinlikle geleneksel kredilerinden farksız değildir. Bu yüzden iş kurma adı altında verilen kredilerin (özel bankalar içindeki) çoğunluğu, sadece faiz oranlarının biraz daha uygun olması durumudur. Onun dışında hiçbir fark yoktur bir araç kredisiyle örneğin.

Devlet Kredileri ve Hizmetler

İş kurma kredisi konusunda devlet desteğine ya da iş kurmak için devlet kredisi hizmetlerine başvurmak isterseniz, işte o zaman biraz daha şanslısınız demektir. Devlet bankalarının bu konuda hazırladığı kredi hizmetleri bulunuyor. Bu hizmetlerden almak, diğer bankalara oranla çok daha mantıklı olsa da süreç olarak uzun sürmektedir. Çünkü devlet bankaları, sizden teminat isteyecektir (özeller de ister) ama faiz oranları çok düşük olacaktır. Eğer bu konuda da zorlanacağınızı düşünüyor iseniz, o zaman sürecin biraz daha farklı kısımlarına ulaşmakta fayda var. Devlet teşviklerine bakmanızda fayda var. Peki ama nedir devlet teşvikleri? Hibe kredileri buna örnek gösterebiliriz arkadaşlar.

Hibe Kredisi İle İşi Kurmak

İş kurmak için hibe kredi arayışında iseniz, KOSGEB desteklerinden faydalanabilirsiniz.KOSGEB tarafından sunulan ve ön lana çıkarılan kredilerde ve hibelerde, genellikle belirli meslek grupları ön plana çıkarıldığı için bu meslek gruplarındaysanız işiniz çok kolay ilerliyor. Ama bu meslek guruplarında değilseniz, süreç ya bilinmeyen ya da yeni meslek gurubu üzerinden ilerliyor, ya da mevcut meslek gurupları için açılan kurslara dahil olmanız gerekiyor. Böyle bir durumda da KOSGEB kredileri ve hibelerinden rahatlıkla faydalanabiliyorsunuz. Şayet sizin kuracağınız iş kategorileri ile alakalı olup olmadığını bilmiyor iseniz, KOSGEB sayfasından bir bakmanızda fayda var. Çünkü sektörünüz uyuyor ise ve size dair kolaylıklar sağlanıyor ise, kesinlikle KOSGEB hibelerine başvurmanızı öneriyoruz. Bu size büyük artılar sunacaktır. Detayların ve kampanyaların şu an hangi aşamada olduğuna bakmak için de sayfamızdaki diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 1 Average: 2]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ