Kredi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı 2019

Kredi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı 2019

Günlük ihtiyaçlarınız için alabileceğiniz finanasman destekleri için bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. Buna bağlı olarak kredi almak için kredi notu kaç olmalı 2019 yılında öğrenmek istiyor iseniz bu yazı tam size göre. Kredi notları bankaların için ilk başta sorgulanan madde arasında yer alır. Öncelikle sizin banka geçmişi ve ödemelerinizi göz önüne alan bankalar için olmazsa olmazlardan biri olan kredi notu oranına göre alacağınız miktar değişir. Bunun için ortak kullanılan sisteme sahip olan bankalar sizin önceden çektiğiniz kredilerden kullandığınız banka kartlarına kadar herşeyi görüntüleyebiliyor. Kredi not ortalamaları belli bir seviyenin altında olanlar kara listeye girdikleri için kredi almaları imkansız oluyor.

Bu saffada yapmanız gereken öncelikle kredi hesaplama motorları sayesinde kredini notunuzu öğrenmek olsun. Daha sonra ortalamanın üstünde iseniz kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem sayesinde öğreneceğiniz kredi notu size ortalama vermektedir.

Kredi Notu Aralığı Risk Grubu Kredi Kullanma İhtimali
700-1099 Orta Riskli Düşük
1100-1499 Az Riskli Gelire Bağlı
1500-1699 İyi Yüksek
1700-1900 Çok İyi Çok Yüksek

1200 Kredi Notu İle Kredi Çekme

Öncelikle kredi not ortalamalarını inceleyelim buna bağlı olarak 1200 kredi notunuz var ise yukarıdada belirtildiği gibi az riskli gruptasınız. Bu gruptaki kişiler için gelir belgesi çok önemlidir. Kredi seçeneklerinde istedğiniz miktarın %50 oranını karşılayacak şekilde maaş almış olmanız gerekli yani maaşınızın yarısı krediyi karşılayacak diğer yarısı ise size kalacak şekilde hesaplanır. Bu risk grubundki kişilerin çekeceğini ihtiyaç kredileri belki çok risk içermesede ev ve araba gibi kredi türlerinde destek alamayabilirler. Bu tip durumlarda yapılması gereken diğer seçenek ise ipotek göstermek olabilir. Bankaya verdiğiniz herhangi bir gayrimenkul ipoeteği onlar için teminat olur ve kredinizi onaylarlar.

Kredi not ortalamalarının baz alındığı onay seçeneğinde kefilde etkili olabilir. Banka kefilin gelir tablosunu incelere ve müşterisinin ödemeleri yapamadığı takdirde onun ödeyip ödeyemeyeceğini inceler. Yani kefilinizinde belirli bir gelire sahip olup çalışması gerekmektedir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Kredi notu düşük olan kişiler için bankalar ile yapacağı işlemler oldukça zorluk verir. Bunun için öncelikle yapmanız gereken bankalara olan bütün borçları kapatmak olacaktır aksi taktirde hiç bir şekilde kredi çekemez hatta kredi kartı bile kullanamayabilirsiniz. borçlarınızı kapatmanız durumunda kendinize vadeli ya da vadesiz hesaplar açıp bütün nakit işlemlerinizi bankacılık kanlı ile yapmak olsun.

Yaptığınız işlemler içerisinde fatura ödeme ve havale gibi ufak işlemler olabilir ya da hesabınıza yüklü miktarlar da para yatırabilirsiniz. Kredi not ortalamalarının yükselmesi yaklaşık 1 yıl gibi bir süre alabilir. Bu işlemleri yaparak bankanın size olan güvenini kazanır her değişen kalem için kredi notu biraz daha artabilir. Kredi kartı almak ve düzenli faturasını ödemek ise bunlara yaklaşık %30 oranında bir etki gösterir. Bankacılık işlemlerinin her biri değişik oranlara sahip olup banka not ortalamanız buna bağlı olarak hesaplanmaktadır. Sizde kredi notu nasıl yükseltilir diye düşünüyorsanız bunları denemeniz yeterli olacaktır. Belirli aralıklar ile bankanızdan notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ