Kredi Kartı Ekstre Erteleme Nedir?

Kredi Kartı Ekstre Erteleme Nedir?

Tüketicinin en çok zorlandığı şeylerden biri ödeyemediği kredi kartları. Bu ödemeler yapılmadığı zaman uygulanan faiz oranları oldukça yüklü olabiliyor. Bankaların sunduğu kredi kartı ekstre erteleme nedir? nasıl uygulanır bunlar her banka için değişiklik gösterebiliyor. Yapılan harcamalar ay sonunda size çok yüklü geliyor ya da o ay içerisinde ödeme yapamayacak gibi iseniz bankanızı arayarak taksit erteleme işlemi yapabiliyorsunuz. Bazı bankalar bunu yılda 3 defadan fazla uygulamaz fakat yılın belirli aylarında kampanyalar ile ücretsiz erteleme işlemi yapabiliyorsunuz.

Kredi kartı ertele işlemini iki ay üst üste yapmanız mümkün değil. Bu işlem karşılığı banka sizden ücret talep etmez fakat sınırlama getirebilir. Kart limitiniz erteleme işlemlerinde değişiklik göstermeyecektir. Sadece borcunuza faiz işlemi uygulanmayacak fakat limitinizin borçlu kısmı sabit kalacaktır.

Akbank Ekstre Atlat 2019

Maximum kart ile yaptığınız tek ödemeli alışverişleri 3 aya varan vadeler ile ertelemeniz mümkün. Peşin erteleme talebi hesap kesim tarihinize kadar mobil uygulama ya da İnternet üzerinden yapabilir dilerseniz 0850 724 07 24 numaralı telefondan destek alabilirsiniz.

Peşin Faiz Tablosu 2019

Erteleme Süresi

50 TL ve Üzeri

1 AY

% 2,86

2 AY

% 5,18

3 AY

% 7,41

Taksit erteleme işlemlerinde uygulanan faiz oranları 2019 yılı güncel halleri bu şekildedir. Ayrıca Akbank kredi kartı sahiplerine özel uygulanan ekstre böldür işlemi ile ekstrenizi 2 yada 3 taksite böldürerek ödemelerinizi daha kolay yapabilirsiniz.

Ekstre Böldür Tutarı​ 2019 Taksit Sayısı Aylık Akdi Faiz Oranı​ 2019
109 TL – 20.100 TL 2-3 ay arası 2,25​3%

Bu işlem sadece yılda bir defa müşterilere özel şekilde uygulanmaktadır. Kozmetik giyim ve elektronik alışverişlerinizde talebiniz üzere taksit işlemleri 6 aya kadar vade farkı alınarak yapılmaktadır. Yapacağınız her türlü bankacılık işlemlerini mobil ya da İnternet bankacılığı sisteminden yapabilir ve bilgi alabilirsiniz. Akbank ilerleyen alt yapısı sayesinde her aşamada size bilgi ve destek vermektedir.

Ekstre Atlat Garanti Bankası

Garanti bankası kredi kartı sahibiyseniz ekstrenizi atlat seçeneğini kullanabilirsiniz. Bir sonraki ekstre dönemine kadar kredi kartı borcunuzu ertelemiş olursunuz. Ekstrenizi bir sonraki aya atarak daha rahat bir nefes almış olursunuz. Bonus Flaş seçeneğinde ekstre atlatmak istediğiniz kartı seçerek ekstre alanında gösterilen ekstre atlat butonunu seçerek talepte bulunabilirsiniz. Garanti İnternet üzerinden ise kredi kartları seçeneğini tıklayıp, borç ödeme seçeneği ardından ekstre atlat adımını kullanarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ekstre atlat ekstre borcunun minimum tutarının ödenmesi ile birlikte kalan borç tutarını bir sonraki aya ertelenmesi işlemidir. Bu özellikten yararlanmak için hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihinizin 1 gün öncesi başvuru da bulunmanız gerekmektedir. Ekstre atlatma başvurusu asgari ödemenin sonrasında en az 100 TL en fazla 25.000 TL arası tutarlarda ertelenmektedir. Dolar ve Euro ekstrelerinizi erteleyemezsiniz. Flexi kartlar bu özellikten faydalanamaz.

Ziraat Bankası Ekstre Erteleme

Ziraat bankasına ait Bank kart Combo, Genç kart gibi özelliklere sahip kartlardan yapacağınız harcamalarınızı içinde bulunduğunuz hesap dönemi içerisinde ödemeden diğer ekstre zamanına atabilirsiniz. Bu kartların özelliklerinde bulunan peşin harca ertele özelliği yılın her ayı içerisinde kampanya olmaksızın geçerlidir. Yabancı para cinsinden harcamalarınızı erteleyemezsiniz. Dönem içerisinde yaptığınız harca ve ertele işlemleri aynı gün içerisinde işleme alınarak ekstre atlatma işleminiz gerçekleştirilir.

Peşin harcamalarınızın alt limiti 100 TL ile sınırlandırılmıştır. Ertelemeler de dilerseniz 1 ile 3 ay arası erteleme şansınız var. Yapacağınız ziraat bankası taksit erteleme seçeneği için dilerseniz şubeye giderek ya da İnternet bankacılı üzerinden kredi kartı sekmesine tıklayarak taksit ertele butonundan işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bütün bankacılık hizmetlerini dijital ortamda şubeye gitmeden yapabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ