Kredi Kartı Sigortası Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kredi Kartı Sigortası Nedir ve Ne İşe Yarar?

Herkes hayatımızın akışını bozacak olaylar yaşar. Bu tarz olayları önceden bilmek mümkün değildir. Ancak yaşanabileceklere karşı önlem alarak, kendinizi ve yakınlarınızı güvence altına almış olursunuz. Bu önlemlerden en basit ve kolayı Kredi Kartı Sigortasıdır. Vefat, sakatlık, istem dışı işsizlik, geçici iş göremezlik veya gündelik hastane riski gibi durumlarında kredi kartı borcunuzun ödenmesini Kredi Kartı Sigortaı ile güvence altına alabilirsiniz.

Her bankanın farklı isimler altında, kredi kartı sigorta hizmetleri vardır. Banka tarafından belirlenen yıllık kredi kartı sigorta bedeli, 12 ay eşit taksit ile kredi kartı ekstranıza yansıtılır. Poliçeler 1 yıllıktır. Sigortaya onay verdiğiniz takdirde, aylık çok düşük ödemelerle kredi kart borcunuzu sigortalatmış olursunuz.  Kredi kartı sigortası kapsamlı bir sigortadır. Her bankanın kart sigortası poliçe teminatlarının yıllık limitleri farklıdır. Sigortalıya, sigorta teminatı bu limit dahilinde yapılır.

Sponsorlu Bağlantılar
İstem Dışı İşsizlik Teminatı

İstem dışı işsizlik, kişinin gelir getirici işini kendi iradesi dışında kaybetmesi durumudur. İstem Dışı işsizlik durumunda, banka sizin adınıza kredi kart borcunuzu öder. Bu teminattan yaralanmak için her banka genelde aynı şartlar aramaktadır. Temel şart, poliçe başlangıç tarihinden itibaren en az 6 ay süre ile aynı işyerinde bordrolu çalışmış olmanızdır.

Vefat / Tam ve Daimi Sakatlık Teminatı 

Sigortalı kişinin, vefatı, kaza veya hastalık sebebiyle kendine mali kazanç sağlayacak herhangi bir işi yapamaması durumunda banka,  Vefat/Tam ve Daimi Sakatlık teminatını kullanarak kredi kart borcunu öder.

Geçici İş Göremezlik Teminatı

Kredi kart sahibinin, kaza veya hastalık sebebiyle geçici süre sakatlık durumunda, banka Geçici İş Göremezlik Teminatı ile kredi kartı borcunuzu öder. Bu teminattan devlet memuru veya serbest meslek sahipleri de yararlanabilmektedir. Bu teminattan yararlanabilmek için, sigortalı kişinin geçici maluliyet durumunun aralıksız 30 gün sürmesi gerekmektedir.

Gündelik Hastane Teminatı

Gündelik Hastane Teminatından yararlanmak için, Kredi kart sahibinin hastalık veya kaza sonucu en az 7 gün hastanede yatması gerekmektedir. Bu şartı sağlayan kredi kart sahiplerinin borcu Gündelik Hastane Teminatı kapsamı dahilinde ödenir.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 4 Average: 3.3]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ