Kredi Notu Kaç Olmalı 2019

Kredi Notu Kaç Olmalı 2019

Kredi notu bankalar ile yapacağınız her türlü işlem için öncelikle incelenen bankacılık sistem işlemlerinden biridir. Bankadan almak istediğiniz kredi notu kaç olmalı 2019 yılında her hangi bir değişiklik yapılmadan aynı standart puanlama uygulaması devam ediyor. Alacağınız kredinin miktarı vadesi ve çeşidine göre oluşturulan sınırlandırmaları sizlere aşağıda tablo halinde vereceğiz. Kredilerin bankaların gözünde verilen uzun vadede ya da kısa vadede ödenmesi mecbur olan işlemler olduğunu biliyoruz. Banka müşterisinin öncelikle gelir düzeyi ve kredi notunu ön planda tutar. Kazancını müşterinin üzerinden aldığı komisyon ve benzeri işlemlerle kazanması bu açıdan müşteriye güven duymasını gerektirmektedir.

Bireysel Kredi Notu Kaç Olmalı 2019

Kredi notu sizin bankacılık geçmişinizi ve her türlü finansal faaliyetlerinizi gösterir. Yeni bankacılık işlemleri yapan kişilerin kredi not ortalaması düşük çıkmaktadır. Banka kişinin geçmişine bakarken kredi onay sürecinde bu tip durumları göz önünde bulundurur. Her kredi seçeneği için belirlenmiş kredi not ortalaması vardır. Almak istediğiniz kredi türü ve vade oranına göre bu not değerlendirmeye alınır. Henüz yeni işlem yapmaya başlamış ve kredi notunuzu yükseltmeye çalışıyorsanız kredi almak daha kolaydır. Fakat daha önce banka ile yaşmış olduğunuz problemlerden dolayı kredi notunuzda düşüş var ise banka size kredi vermek istemeyecektir.

Kredi Notu Aralıkları 2019 Güncel

Kredi Notu Aralığı Risk Grubu Kredi Kullanma İhtimali
1-699 En Riskli Çok Düşük
700-1099 Orta Riskli Düşük
1100-1499 Az Riskli Gelire Bağlı
1500-1699 İyi Yüksek
1700-1900 Çok İyi Çok Yüksek

 

Yukarıda verilen kredi not aralığı her banka için aynı şekilde uygulanır ve değişiklik göstermez. Riskli grupta ihtiyaç kredisi bile çekemeyebilirsiniz. Kredi taleplerinizde en az notunuz 1100 aralığında olmalı ki kredini çekmeniz kolay olsun.

Kredi Notu Nasıl Yükselir 2019

Daha önce bankacılık işlemleri ile ilgili hiç bir çalışmanız olmadı ise kredi notunuzu yükseltmeniz için en önemli 3 adım öncelikle bir bankada hesap açmak, kredi kartı almak ve açtığınız hesaba para yatırıp bütün fatura ve benzeri ödemeleriniz o şekilde yapmak olacaktır. Bu şekilde baka kredi notunuz 6 ay içerisinde yükselişe geçecek ve geliriniz el verdiği sürece dilediğiniz krediyi çekebileceksiniz.

Bankalar ile yaşadığınız geçmişten gelen bankacılık problemlerinden doğan kredi notu düşüklüğünde ise öncelikle borçlarınızı sıfırlamak gerekmektedir. Daha sonra tekrar bir bankadan hesap açarak para yatırmanız ve kart sahibi değilseniz düzenli kullanım ve ödemli kart almanız olacaktır. Yapacağınız olumlu her türlü bankacılık sizin kredi notunuzu yükselişe geçirir. Kredi notu riskli grupta olan kişiler için öncelik borç kapatma sonrası bankalar arası havale eft işlemlerini sıklaştırmak olmalıdır. Yakın zamanda kredi çekmek istiyorsanız daha fazla işlem yapman sizin için avantaja dönüşür.

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim

Öncelikle çekmek istediğiniz kredi türüne göre risk grubu değişir. Değişen bu risk grubu kredini miktarı ve ödeme planı ile alakalıdır. Sabit bir çalışan ve kredi notu risk grubunun üstünde ise dilediği krediyi alabilir. Yukarıda belirttiğimiz kredi notu tablosunda yer aldığı gibi az riskli gruplar genelde her durumda kredi alabiliyorlar.

Banka kredi notunu gelirden sonraki ilk kalem olarak görür ve konut otomobil gibi yüksek miktarlar içeren talepler için bu konu çok önemlidir. Her risk grubu içeren kişi için kredi verilmeyecek diye bir unsur yok tabi. Geliriniz ve çalışma durumunuz sabitse kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim diye düşünmeyin. Kişinin geliri ve çalışma sürekliliği var ise banka kredi verebiliyor. Krediniz kabul edilmediği durumlarda itiraz hakkınızı kullanabilir aynı şekilde başka bankaya yeni bir talepte bulunabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ