Maaşımın Kaç Katı Kredi Alabilirim

Maaşımın Kaç Katı Kredi Alabilirim

Kredi Maaşımın Kaç Katı Çıkar ?

Kredi çekeceklerinin ilk aklına gelen sorulardan bir taneside maaşımın kaç katı kredi çıkar alabilirim? sorusudur. Bu yazımızda size biraz bunun hakkında bilgi vereceğiz. Sigortalı çalıştığınız takdirde acil nakit ihtiyaçlarınızda konut alımlarınızda ve bu tip konularda genelde kredi çekmeye ihtiyaç duyarız. Tabi bunun yasal bir prosedürü var gelir oranınız kadar kredi çekmek. Aşağıda yer alan bilgiler bu konuda işinize yarayacak. Gelelim işleyişe.

Kredi Çekebilmem İçin Sigortalı Olmam Yeterli Bir Koşul mu ?

Kredi çekmeniz için evet sigortalı olmanız şart fakat yeterlilik konusunda hayır sadece çalışan ve sigortalı olan kişi kredi çekebilir diye bir husus yok. Öncelikle temiz bir siciliniz olması sizi daha şanslı kılıcak. Temiz sicilden kastımız daha önce bankalardan çekmiş olduğunuz kredi ödemeler borçların takibi gibi işlemler. Bunun yanı sıra bankalar sizden çalıştığınız yere dair gelir planlamanızı öğrenmek isteyecek buda şu oluyor aldığınız maaş ne kadar istediğiniz kredi ne kadar? ve talep ettiğiniz miktarı taksitlere bölündüğünüzde maaşınız buna yeterli gelecek mi ? Bankaların özel hesaplama sitemleri var bu tip işlemleri onlara tabi tutuyorlar.

Maaşımın Kaç Katı Kredi Kullanabilirim

Kredi ihtiyacınızın hesaplamasına gelince her bankanın kendine ait hesaplama türleri var ve sizi bu aşamalardan geçireceklerdir. Aylık ödemelerinize bakarak bu oranlar değişkenlik gösterir. Kredi türlerine göre en fazla alabileceğiniz kredi miktarı % 70 lik bir oranı kapsar. Bunun haricinde yüksek meblalarda kredi çekmeniz yasal değildir. Genellikle çıkan oranlar %40 ila %60 arası değişir. Eğer asgari ücret üzerinden çalışıyorsanız kefil yanı sıra ek bir gelir göstermenizde şarttır. Bu sizin çekeceğiniz miktarı hem arttırıcak hemde teminatınız olacağı için daha çabuk ve kesin kredi almanıza yardım edecektir.

Peki Maksimum Yani En Yüksek Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Alabilirim

Ülkemizde ihtiyaç kredileri en fazla 36 aya varan taksitlerle çekilmekte. Tabi bazı bankalar belirli zamanlarda kampanyalar yürütebiliyorlar bunların kapsamında 60 aya varan krediler çekmekte mümkün olabiliyor. İhtiyaç kredileri günümüzde genelde 50.000 TL’nin üstünde olmuyor fakat kampanyalar ve sizin maaş çektiğiniz bankalara göre bu değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin maaş hesabınız var bu sizin için ihtiyaç kredisinde bir öncelik. Bu oranlar sadece sizin ihtiyaç krediniz için geçerli olup taşıt kredisinde değişkenlik gösterir ev kredisinde ise alacağınız konutun ekspertiz görmesi taktirinde hesaplanacak fiyata göre çıkmaktadır.

Maaşımın Kaç Katı Kredi Alabilirim

Maaşımızın oranına göre çekebileceğimiz kredi tutarlarını hesaplamaya gelelim. Örneğin maaşınız 2.000 TL Aşağıda yer alan tabloya göre aylık taksidinizi ve maksimum kredi tutarınızı görebilirsiniz. Fakat bu işlemi yaparken her bankada ve zaman diliminde değişiklik gösterdiğinide unutmayalım. En kesin ve net bilgileri bankanızdan öğrenmeniz sizin için en mantıklı çözümdür. Maşımın Kaç Katı Kredi Alabilirim makalesinde anlamadığınız bir nokta olursa aşağı da bulunan yorum paneli bölümüne sorunuzu sorabilirsiniz.

Maaş Tutarı        Aylık Taksit         Çekebileceği En Fazla Tutar
1.000 TL             700                        25.000 TL
2.000 TL            1400                      50.000 TL

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 1 Average: 4]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ