Sigortasız Kredi Veren Bankalar 2019

Sigortasız Kredi Veren Bankalar 2019

Bankalar kredi imkanlarını gelir belgesi olan kişiler için onaylamaktadır.Sigortanız yok ise işlemlerinizde zorluk çekersiniz. Eğer bir yere bağlı çalışmıyorsanız Sigortasız Kredi Veren Bankalar 2019 diyorsanız yapmanız gereken ipotek ve kefil ile kredi başvurusu yapmak olacak. Gelir belgesi olmayan serbest çalışanlar için bankalar teminat karşılığında ihtiyaç kredileri sağlamaktadır. Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi limitleri 50.000 TL ile sınırlı olup kredi kartı kullandığınız banka ya da daha önce düzenli kredi ödemelerinizi yapmanız halinde bankanın inisiyatifi  ile değişebilir.

Gelir belgesiz kredi çekmek için başka bir yol bulunmamaktadır. Üzerinize kayıtlı taşınmaz varlıklarınızı ipotek edebilir ya da gelir düzeyi iyi olan çalışan bir kefil bulmanız gerekecektir. Bu durumlarda kredi imkanından faydalanabilirsiniz.

Sigortası Olmayana Kredi

Yukarıdaki konumuzda belirttiğimiz gibi sigortasız kredi çekme seçenekleriniz kefil ve ipotekle olabilir. Bunların yanı sıra bankalara borcunuzun olmaması lazım ve daha önce bu tip işlemlerden dolayı yasal takibe takılmış iseniz bankanın kredi vermesi çok zordur. Bankaların ortak sisteminde kredi borçlarınızdan haciz işlemlerinize kadar maddi açıdan olumsuz olan her şey takip edilip öğrenilebilmektedir. Bankada belli bir birikiminiz yada kira gelirlerinizi gösteren belgeleriniz var ise bunları da bankaya sunarak kredi talep edebilirsiniz. Bankanın burada önem verdiği tek şey borçlarınızı ödeyebilecek durumda olup olmadığınız buna karşılık teminat görmektir.

Belirli gelire sahip ama ücret gelir belgeleri olmayan bir yere bağlı sigortalı çalışmayanlar için ek gelir göstermelerinin yanı sıra mal varlıkları ile alakalı evrakların fotokopilerini götürmek yeterli olacaktır. Ayrıca bir yere bağlı çalıştırılan araç ya da kiracınız var ise sözleşme kopyalarını da sunabilirsiniz. Bankalar bu tip işlemleri dikkate alacaklardır.

Sigortam Yok Kredi Kartı Alabilir Miyim?

Sigortasız serbest çalışan yada benzeri şekilde gelir düzeyi iyi olup sigortası olmayan kişiler için kredi kartı çıkartmak çok kolay. Ev hanımları için bankaların gelir belgesi olmadan bile verdiği kredi kartları için kira gelirinizi ya da benzeri mal varlığınızı belgelemeniz yeterli olacaktır. Kredi kartı limitleri gelir düzeyinize ve harcamalarınıza bağlı olarak her ay yükselebilir. Genelde limit yükseltimi için gelirinizi şubeye götürmeniz istense de bazı bankalar sizin düzenli ödemelerinizi takip ederek yükseltme aşamasını kendileri talep ediyorlar. Gelir belgesiz kredi kartı için öncelikle vadeli ya da vadesiz hesabınız olan bankaya giderek talepte bulunmanız daha mantıklıdır. Bankalar genelde kendi müşterileri için bu tip durumlarda öncelik ve avantajlı koşullar sağlayabiliyor.

Sigortasız çalışıyorsanız ve kredi kartı kullanmak gibi bir düşünceniz varsa yapmanız gereken bu şartları uygulamak olacaktır. Bunlardan hiç birine sahip değilim diyorsanız ufak limitli kartlar için bankalara başvuru yaparak şansınızı değerlendirebilirsiniz. Daha önce kredi kartı kullanmadıysanız ve sigortam yok kredi kartı alabilir miyim? diyorsanız sizlere sunduğumuz seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Sorularınızı ve yorumlarınızı bizlere bildirebilirsiniz. Güncel konularımızı takipte kalın.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ