Teb Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Teb Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Hayalinizdeki ev için finansman ihtiyacı duymanız halinde kullanabileceğiniz kredi Teb bankası tarafından veriliyor.Konut kredisi ürünleri adı altında birden fazla seçenekle kredi alabilirsiniz.Almak istediğiniz ev için kullanabileceğiniz teb konut kredisi faiz oranları 2019 yılında değişiklik gösterdi. Özellikleri ve seçenekleri bakımından oldukça avantajlı kredi çeşitlerinden sizlere bahsedeceğiz.

Teb konut kredisinin sunduğu uzun vade ve düşük faiz oranları ile kira öder gibi ev ve iş yeri sahibi olmanız mümkün. Hayalinizdeki evi yıllarca birikim yapmayı beklemeden almak istiyorsanız oran ve vadeleri aşağıda sizlere vereceğimiz tablolar üzerinden değerlendirebilirsiniz. Gerekli belgelerin uygunluğu neticesinde alabileceğiniz kredi çeşitleri sayesinde imkanlarınız doğrultusunda kredi almak için en yakın şubeye giderek değerlendirmelerinizi yapabilirsiniz.

Teb Konut Kredisi Çeşitleri 2019

Teb bankası konut kredisinden birden fazla seçenek sunarak ödeme ve alım gücünüze göre belirlenen kredi çeşitlerini sizler için sunuyor. Bu çeşitler ödeme sıklığı ve koşullarına göre ayrılmaktadır.

Her Şey Dahil Konut Kredisi; Kredinizi kullanırken oluşabilecek bütün masrafları aynı konut kredisi içerisine aktararak uzun vadede taksitlendirme seçeneği sunar. Yani ekspertiz ücreti, DASK, konut sigortanız gibi doğa bilecek bütün masrafları kredinize dahil edebilirsiniz.

Al Kirala Konut Kredisi; Yatırım yapmak için en iyi seçeneklerden biri olan al kirala konut kredisi uygun faiz oranı ve uzun vade avantajı ile kira gelirine göre seçenekler sunuyor. Kredinizi kiranız karşılar ve siz sadece yatırımlarınızı değerlendirmiş olursunuz.

Esnek Kademeli Konut Kredisi; Harcamalarınıza göre ödeme planınızı belirleyeceğiniz esnek kademeli konut kredisi için tutarları kendiniz belirleyebilirsiniz.

%100 Konut Kredisi; Alacağınız ev için peşinat tutarı ödemek istemiyorsanız %100 konut kredisi tam size göre bir seçenek olabilir. Satın aldığınız konut ekspertiz değeri %80’nine kadar kredi alabilir diğer kalan %20 kısmı için kendinize ait alt ikinci gayrimenkul ipoteği kredisi kullanarak %100 kredi almanızı sağlar. Böylelikle kredinin tümünü cebinizden peşinat çıkmadan almış olursunuz.

Anapara Ertelemeli Konut Kredisi; Konut kredisini hemen alıp 36 ay sonra ödemeye başlayacağınız bu kredi sayesinde öncelikle faiz yükünü azaltmış olursunuz.

Dönem Ödemeli Konut Kredisi; Kullanmak istediğiniz konut kredisini isteğinize bağlı 2 veya 3 ayda bir olmak kaydı ile ödeyebiliyorsunuz. Her ay kredi ödeme derdi olmadan harcamalarınızı ve planlarınızı daha rahat yapabilirsiniz.

Bu seçenekler ve artı olanaklar ile teb konut kredisi için en yakın şubeye giderek gelir düzeyinize ve ödeme sıklığına göre kredinizi öğrenebilirsiniz.

Teb Konut Kredisi Hesaplama 2019

Konut kredisi alırken oluşabilecek faiz oranı ve diğer masrafların banka tarafından verilen güncel hali tablodaki gibidir.

Masraf Asgari Tutar Asgari Oran Azami Tutar Azami Oran Açıklama Güncelleme Tarihi
Aylık Faiz Oranı – TL %1,79 08.12.2018
Kredi Tahsis Ücreti %0,5 Kredi tahsis ücreti %5 olarak hesaplanır 20.12.2018
Ekspertiz Ücreti 600.12 TL Ekspertiz ücreti her yıl yasal prosedürlere göre belirlenen evin konum ve büyüklüğüne göre değişebilir. 08.12.2018
İpotek Tesis Ücreti 240.00 TL 18.12.2018
Efektif Yıllık Faiz Oranı / Yıllık Maliyet Oranı 21,4175% 60 ay vadeli krediler için dask, sigorta ve diğer masraflar eklenerek hesaplanan yıllık maliyet oranı her türlü masraf kalemi içeriklidir. 08.12.2018
Sigorta Masrafları 990 TL sigorta primi toplam tutarı olarak hesaplanan işsizlik sigortasını kapsayan tutar. 08.12.2018

Kullanılan konut kredilerinde son taksitlere gelmiş olsanız dahi erken kapamalarda komisyon ücretleri alınmaktadır. Bu komisyonu bankaya peşin ödemek kaydı ile vermelisiniz

Masraf Asgari Tutar Asgari Oran Azami Tutar Azami Oran Açıklama Güncelleme Tarihi
Erken Kapama Komisyonu %2 vadenin bitmesine 36 ay kala yada daha az bir zamanda %1 oranında erken kapama komisyonu ödeme zorunluluğu. 01.12.2018

Erken kapama komisyonu kredi çekerken belirlenen şartlar doğrultusunda uygulanır. Bu tür işlemlerde yapmanız gereken  teb konut kredisi hesaplama 2019 yılında yaparken bu işlemleri de göz önünde bulundurarak kredinizi hesaplamak olacak. Sonradan doğacak bütün masraflar için bilgilendirme almanız sizin için daha iyi olacaktır.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 1 Average: 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ