Teb Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır

Teb Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır

Kredili mevduat hesapları bankaların müşterilerine sunduğu bankacılık işlemlerinden biridir. Dilediğinizde her bankadan hesap açabilirsiniz.Kullanmak istediğiniz Teb kredili mevduat hesabı nasıl açılır her hangi bir değişiklik getirilmeden devam ediyor. Kredili mevduat hesapları sayesinde birikimlerinizi daha fazla değerlendirme imkanı bulursunuz. Aslında bazı bankalar da ek hesap avans hesap diyede geçen bu hesap türü için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Vadeli vadesiz hesabınız olsun olmasın yeni açılan hesaplar içinde tanımlanabilecek bu hesap sayesinde işlemlerinizi anında gerçekleştirebiliyorsunuz. Hesabınızda para olmamasını dert etmeden anında işlemlerinizi limitiniz dahilinde halledebilirsiniz. Bu limit banka ile sizin aranızdaki anlaşma ve koşullar doğrultusunda belirlenir.

Teb Ek Hesap Başvurusu

Ek hesap diye de bilinen kredi mevduat hesapları maaş müşterileri ya da vadeli hesabı olan müşterileri için yapılan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde hesabınız eksiye düşse bile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Günlük faiz uygulanarak verilen bu finansman desteği sizin limitiniz dahilindedir ve istediğinizde bu limiti banka ile yapılan görüşmeler sonucu değiştirebilirsiniz. Özellikle maaşını Teb bankasından alan tüketiciler için hesap açılımı ile tanımlanmış olur. Bu tanımlamayı dilediğinizde iptal edebilir ya da açabilirsiniz.

Banka bu limiti belirlerken sizin gelir düzeyinize ve hesaplarınızı kontrol ederek uygular. Her yıl belirli dönemlerde bu sizin nakit akışı ve banka ile olan alış verileriniz sonucu değişerek artabilir. Başvurularınızı yapmak için müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır.

Hesap başvurusu için gerekli evraklar;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Ücretli çalışan iseniz maaş bordrosu ve şirkete bağlı antetli kağıt ve kaşe ile bildirilmesi gerekmektedir.
  • Serbest meslek sahipleri için ise son 3 yılın resmi bilanço kaydı, vergi levhası, ve ticari sicil gazetelerini getirmesi şartı.

Banka gerekli görürse bu tür hesaplar için kefil isteyebilir.Eğer kefil göstermek durumunda kalırsanız onlar için çalışma ve durum şartına göre farklı belgeler talep edebilir. Başvurular için daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz 0850 200 0 666 numaralı telefondan günün her saati alabilirsiniz.

Kredili Mevduat Faizi Hesaplama

Kredili mevduat hesabınızda dilediğiniz zaman para çekebilirsiniz. Bu hesap türü için şubeye gitmeden İnternet üzerinden ve ATM den çekeceğiniz işlemler içinde geçerlidir. Kredili mevduat hesabı limitiniz dahilinde istediğiniz kadar tutar ve harcama için nakit çekebilir ve günlük faiz uygulaması ile değerlendirilir. Hesabın eksi bakiyeye geçmesi uygulanan faiz oranını belirler. Banka her limite göre farklı faiz uygulamaktadır.

Masraf Azami Oran Açıklama Güncelleme Tarihi
Kaynak Hesap – Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı %2,18 %5 oranında BSMV,%15 oranında KKDF ilave edilecektir. 01.01.2019

KMH Ekstre

Masraf Azami Tutar Azami Oran Açıklama Güncelleme Tarihi
KMH Ekstre Masrafı 2,13 TL Ekstreye yansıtılan faiz tutarı gün bazlı olarak belirlenir. 10.01.2019

Uygulanan faiz tutarları her 6 ay güncellenerek müşteriye bildirilir. Yapılan değişiklikler ile birlikte uygulama değişecektir. Faiz tutarı gün ve tutara göre değişebilir. Uygulanan faiz oranlarına vergiler dahil edilmemiştir. Paranız artıya geçtiği an faiz uygulamasından doğan borcunuz otomatik hesap sistemi ile bankaya aktarılır.

Teb Ek Hesap Limit Arttırımı

Ek hesapları tanımlı olan kişiler için düzenli ödemelerde bankalar limit artışlarını yılda bir kez kendileri uygulamaktadır. Müşteri temsilcisinden alacağınız sesli bilgilendirme ile artışı kabul edip etmeme hakkına sahipsiniz. Bankanın kendi güncellemesini beklemek istemiyorsanız yapmanız gereken telefon etmek ve talepte bulunmak olacak. Şubeye gitmeden bu işlemi halledebilirsiniz.

Limit artışı için banka sizin hesabınızın ne kadar düzenli ödeme yaptığını ve işlemlerinizi kontrol ederek yapar. Eğer böyle problemleriniz yoksa Teb ek hesap limit arttırımı çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Diğer işlemleriniz ve banka ile ilgili krediler hakkında konularımıza göz atabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 1 Average: 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ