Trafik Sigortası Fiyatları 2019

Trafik Sigortası Fiyatları 2019

Kara yolları Trafik için yapılan kanun gereği araç sigortalarından biri olan trafik sigortası mecburidir. Bu sigortalar hem araç sahiplerini ve diğer trafikteki sürücelerin menfaatini maddi anlamda korumaktadır. Buna bağlı trafik sigortası 2019 yılı için belli oldu aşağıda şirketlerin fiyat ve koşullarını inceleyebilirsiniz. Ruhsat devir işlemlerinin hemen sonrasında yaptırılması gereken trafik sigortası yapılmadığı takdirde aracın bağlanma riskini oluşturur. Yasalar sigortanın verdiği teminat bedellerini aynı şekilde değerlendirmeye almaktadır.

Unutmayın ki trafik sigortası oluşabilecek maddi ev fiziki kazaların zararlarını teminat altına alarak bu konularda doğabilecek bütün masrafları ve kanuni hakları içermektedir. Hem aracınızı ve içinde bulunan yolcuları bir şekilde teminat altına almış olursunuz. Yapılan kazada maddi bir hasar var ise buna bağlı oluşan ölümleri de içeren daha önce belirlenmiş sigorta kapsamındaki bütün tazminat haklarına sahip olursunuz. Kara yollarının kesin hükmüne göre trafik sigortası olmayan hiç bir araç trafiğe  çıkamaz.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2019

Türkiye Genelinde 20 den fazla sigorta şirketi bulunmaktadır. Bu şirketler sizler için koşul ve şartları kapsayan trafik sigortası çeşitleri hazırlar. Aslında trafik sigortasında hasarı kapsayan maddeler aynıdır fakat bazı şirketlerde fiyat ve artı avantaj seçenekleriniz olabilir.

Ak Sigorta Zorunlu Trafik Sigortası

Ak sigorta ile zorunlu trafik sigortası poliçenizi yaptırmak istiyorsanız en yakın şubeye giderek işlemlerinizi aynı gün içerisinde tamamlayabilirsiniz. Araç türüne göre değişen sigorta kapsamı 5 ile 8 koltuklu araçlar ve 9 ile 15 gibi nitelendirilerek fiyatlandırılması yapılır. Teminat miktarları araç sınıfına göre değişirken maddi kayıp hasar gibi buna bağlı olarak yaşanan ölümler ve sakatlıklar kişi başına giderlerin tümünü kapsamaktadır. Ak sigorta poliçe fiyatları ise aracın yaşı ve durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Anadolu Zorunlu Trafik Sigortası

Anadolu sigortası kapsamında sigortacı poliçede belirlenen motorlu aracın kullanılması sırasında bir kişinin ölümü ve yaralanmaya bağlı oluşan her türlü zararı kapsamaktadır. Meydana gelebilecek her türlü kazanın önlenmesi ve azaltılması amacı güden Ak sigorta makul ödeme fiyatları ile de dikkat çekiyor.

Generalı Trafik Sigortası

Kara yolları kanununa göre araç sahibinin hukuki sorumluluğunu zorunlu tutulmasına tabi trafik sigortası çeşidi olan Genaralı trafik sigortası seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Teminatlar
Trafik Ekstra Trafik Süper Trafik Sınırsız Trafik Tam Bakım Trafik
Zorunlu Mali Sorumluluk Trafik Sigortası Var Var Var Var Var
Artan Mali Sorumluluk 240.000 TL 1.000.000 TL Sınırsız
Koltuk Ferdi Kaza 21.000 TL 21.000 TL 21.000 TL
Hukuksal Koruma Var Var Var Var Var
Anadolu Hizmet Trafik Var Var Var
Anadolu Mini Onarım ve Bakım Paketi Var

Ziraat Bankası Trafik Sigortası 2019

Kaza sonucu diğer araç ve şahıslara verilen zararları teminat altına alan 2918 sayılı kara yolları kanununa göre düzenlenmiş zorunlu sigorta ürünü Ziraat bankası güvencesi ile halka sunuluyor. Türkiye sınırları içerisinde poliçede tanımlanmış motorlu araçların işletimi sırasında bir kimsenin ölüm ve yaralanması sonucunda doğacak zararı karşılar. Bir kaza sonucu meydana gelen zararların önlenmesi ve sigorta ettirenin yapacağı ödemeler doğrultusunda yapılan masraflar sigortacı tarafından ödenir.

Ek Teminatlar

  • Araç Yardım Hizmeti
  • İkame Araç Hizmeti
  • Mini Onarım Hizmeti
  • Ferdi Kaza Koltuk Sigortası
  • İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası
  • Hukuksal Koruma Sigortası

Ziraat bankasının sunduğu diğer sigorta çeşidi ise genişletilmiş kasko şirketidir. Bu kapsamda avantajlı teklifler sunan Ziraat Bankası trafik sigortası 2019 yılı için ayrıntılı bilgileri banka şubelerinden temsilciler tarafından öğrenebilirsiniz.

Araç Türü 1. Basamak 7. Basamak
Minibüs (10-15 koltuk) 4.741 TL 1.021 TL
Kamyon 7.500 TL 1.650 TL
Çekici 12.550 TL 2.780 TL
Taksi 6.988 TL 1.541 TL
Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ