Vadeli Hesap Kredi Notunu Etkiler Mi?

Vadeli Hesap Kredi Notunu Etkiler Mi?

Kredi notu düşüklüğü son yıllarda tüketicinin yaşadığı en büyük problemlerden biri haline geldi. Özellikle banka ve kredi kartı borçlarından doğan kredi skoru düşüklüğü için tüketici her yolu deneyerek yükseltmeye uğraşıyor. İhtiyaç kredisi ve diğer kredi seçenekleri için bankalar her zaman ilk aşamada kredi notuna bakar. Notunuz düşük ve banka ile çalışmıyorsanız krediniz ya da diğer talepleriniz onaylanmayabilir. Sizlere diğer konularımda kredi notu nasıl yükseltilir yöntemleri nelerdir bilgiler vermişti. Bu işlem bir çok aşamadan geçebilir fakat biraz zaman isteyen bir konudur. Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız her şeyden önce bankalara olan bütün borçlarınızı sıfırlamak gerekmektedir.

Banka ile aranızdaki alışverişi düzenli yapmanız durumunda kredi notunu yükseltmeye ilk adımı atmış olacaksınız.

3 Ayda Kredi Notu Yükseltme Yolları 2019

Öncelikle kredi notunuzun neden düşük olduğu çok önemlidir. Bankalar ile geçmişte yaşadığınız problemlerden dolayı kredi notunuz düşük ise öncelikle bankalara olan borçlarınızı sıfırlamak gerek aksi taktirde notunuzu yükseltmeniz imkansız. Bankalara olan borçlanmanızı bitirdikten sonra vadeli vadesiz hesap açarak işlem yapmaya başlayın ve bir aylık zaman diliminden sonra bankadan kredi kartı isteyin. Kredi kartınızı normal harcamalarınızda kullanmalısınız ve faturasını düzenli olarak ödemelisiniz.

Banka ile yaptığınız düzenli çalışmalar doğrultusunda her bir aşama kredi notunuzu aydan aya yükseltmeye devam edecektir. Kredi notunuz 3 ay içerisinde ortalama kredi alacak seviyeye kadar gelebilir. Bunun için kredi kartı ve vadeli hesap kullanımı çok önemlidir. Yapacağınız olumlu olumsuz her bankacılık işlemi notunuzu etkiler ve işlemleriniz bu şekilde yürür. Daha önce hiç bir bankacılık işlemi yapmadıysanız yani vadeli vadesiz hesap, kredi kartı, kredi kullanımı gibi hiç bir işleminiz olmadıysa kredi notunuz gene düşük çıkacaktır.

Bankalar ile işlem yapmadığınız için kredi notunuzda olmaz. Bu tip durumlarda kredi notunu yükseltmek daha kolay olur çünkü daha önce olumsuzluk yaşamadığınız için bankaların gözünde daha güvenli durumda olursunuz. Yapmanız gereken bir kaç ay düzenli banka hesabı ve kredi kartı kullanmak olacaktır. Geliriniz varsa ve bir yere bağlı çalışıyorsanız kredi almamak için her hangi bir sebep olmaz.

Vadeli Hesap Puan Yükseltir Mi?

Bankadan açacağınız vadeli hesap sayesinde birikimlerinizi faizli bir şekilde daha da çoğaltabilirsiniz. Kredi kullanmak için bu bankayı seçerseniz evet vadeli hesap sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Ayrıca vadeli hesaplar zaman dilimi içerisinde kredi notunu etkiler. Banka sizin her hangi bir sisteme kayıtlı olan varlığını görmesi durumunda güven teşkil edeceği için kredi vermekten çekinmeyecektir.

Yapacağınız işlemlerde sadece vadeli hesap kredini yükseltmeye bilir. Bunun için ek olarak bankaya borçlanmamak ve yanı sıra farklı işlemlerde yapmak gerekir. Tek başına vadeli hesap kredi notunu yükseltmez. Kredi notu her ayın sonunda sisteme yansıtılır ve müşteriyi etkiler. Vadeli hesabınızın olduğu bankadan kredi talepleriniz daha çabuk onaylanabilir.

Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Artar?

Kredi notunu etkileyen bankacılık işlemleri  vardır. Bunların başında borçlu olmamanız hali. Daha sonra maaş hesabınızın olması, vadeli hesap, vadesiz hesap, kredi kartı ve bankadan yaptığınız ödemeler gibi işlemler gelir. Kredi notu çok düşük ise 1 aylık bir zaman zarfında yükseltmeniz imkansız. Ortalama bir notunuz varsa daha çabuk yükseleceği için gerekilen işlemi yapacak seviyeye gelebilirsiniz. Ama şunu bilmelisiniz ki 1 ay içerisinde çok büyük bir farklılık olmayacaktır.

Ortalama yükseliş 3 ay ile 1 yıl arasında gözlemlenir. Banka ile icralık olma gibi durumunuz var ise 1 yıldan az bir zamanda kredi skoru yükselmez. Yani kredi notu 1 ayda ne kadar artar? diyorsanız çok bir şey beklemeyin. Elinizden geldiği kadar düzenli bankacılık işlemi yaparak 6 ay içerisinde istediğiniz skora ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 1 Average: 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ