Vakıfbank Emekli Kredisi 2019

Vakıfbank Emekli Kredisi 2019

Ülkemizin en eski ve kamu sermayeli bankalar arasında yer alan Vakıfbank özellikle emekli sandığından emekli olan tüketiciler tarafından tercih edilse de her geçen gün daha fazla emekli özelinde kampanya düzenleyerek müşteri yelpazesini genişletmeyi hedeflemektedir.Bu kampanyalardan bir tanesi de emekli vatandaşlarımızın nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılabilecekleri emekli kredisi ürünüdür. Bu yazımız içerisinde Vakıfbank emekli kredisi 2019 yılı faiz oranlarını, kredi başvurusu için gereken belgeleri ve kredinin şartları bulabilirsiniz.

Vakıfbank Emekli Kredisi Faiz Oranı 2019

Emekli maaşlarınızı diğer bankalar üzerinden alıyor olmanız durumunda bile Vakıfbank emekli kredisinden faydalanabilirsiniz. Fakat maaşını Vakıfbank üzerinden alan emekli vatandaşlarımız daha düşük faiz imkanlarından faydalanırlar. Vakıfbank emekli vatandaşlarının bütün ihtiyaçlarının göz önünde bulundurularak hazırlandığı kredi türüdür. Ülkemizde mevcut olan bütün bankalar da olduğu gibi Vakıfbank üzerinden de alacağınız ihtiyaç kredisinin limiti en fazla 48 ay’dır. Vafıkbank’ın müşterilerine sağlamış olduğu bir diğer avantaj ise kredi geri ödemelerinizi istediğiniz takdirde aylık olarak veya 3 aylık olarak ödeme imkanı sağlamaktadır. Bunun yanında yıllık veya aylık gelirleriniz değişimine göre taksit seçenekleri de değiştirebilirsiniz. Her bankada olduğu gibi kredi kullanan kişinin emekli dahi olsa bozuk sicili olmaması gerekiyor. Kredi kullanan kişiye vade süresince hayat sigortası yaptırılır. Kredi yaş sınırı hemen hemen tüm bankalarda genellikle 75 ile 80 yaş aralığında olmaktadır. BDDK’nın tüketicilerin ne kadar kredi alabilecekleri ile ilgili bir sınırı bulunmaktadır. Fakat BDDK, emekli vatandaşlarının aylık gelirinin % 50’sinden fazla kredi taksit ödemesi yapmasını uygun bulmayıp ve konuyla ilgili mevzuat hazırlamıştır. Bu durumda emekli vatandaşlarının aylık gelirlerinin en fazla yarısı kadar kredi taksit ödemesi yapacak olması gerekir. Dolayısıyla aylık gelirin ikiye bölünerek tercih edilen vade sayısıyla çarpılması sonrasında ne kadar kredi kullanılabileceği de ortaya çıkarılmış olacaktır. Vakıfbank emekli kredisi  güncel faiz oranı % 2.67’ dır.Vakıfbak emekli kredisi faiz oranı 2019 yılı itibariyle ekonomideki istikrar ve doların düşüş göstermesiyle birlikte faiz oranında gerileme beklendiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Banka kredisi başvurusu yapacak kişilerden bazı evraklar talep etmektedir.

Vakıfbank Emekli Kredisi 2019

Vakıfbank Emekli Kredi Başvurusu 2019

Vakıfbank emekli kredisi başvurusu yapacak kişilerden istenen belgeler;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi veya sürücü belgesi,
  • Emekli maaşını aldığı bankadan hesap ekstresi,
  • Maaş bodrosu,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Bankar tarafından istenilenel belgelerin eksiksiz olması,

Vakıfbank uygun faiz oranıyla emekli kredisi imkanından yararlanabilmeniz için öncelikle olarak maaşınızı bu banka üzerine taşımalısınız. Daha sonrasında 3 yıl boyunca maaşınızı bu banka üzerinden alacağınız konusunda taahhüt imzalamalısınız. Yine emekli maaşını Vakıfbank üzerinden alan emeklileri vatandaşlarımızda de aynı 3 yıllık taahhütü imzalamalıdırlar. Vakıfbank emekli kredi başvurusu 2019 için en yakın Vakıfbank şubesine giderek kredi başvurusunda bulunup kredinizi alabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 3 Average: 2.7]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ