Yurt Dışında Banka Hesabı Açmak 2019

Yurt Dışında Banka Hesabı Açmak 2019

Türkiye genelinde vadeli vadesiz hesaplarınızın olduğu bankalar için Yurt dışı hesabı açma imkanlarınız var fakat bazı durumlarda bankalar yapmayabiliyor. Sizde çok seyehat ediyor yada öğrenim için yurt dışı banka hesabı açmak 2019 yılında nasıl olur gelin birlikte inceleyelim. Artık internet üzerinden bütün bankacılık işlemlerinii gerçekleştire biliyorsunuz. Yrutdışı hesaplarının zorluğu aslında bazı kişilerin kötü yollar ile para kazanma şansını vermemek için engellenmişbir durumdur. Bu şekilde para aklama çeşitlerini elde edebiliyorlar. Bu tip durumlar yaşanmaması için bankaların bazı güvenlik aşamalarından geçmeniz gerekli.

Yurt dışı hesapları genellikle sürekli seyahat eden ve öğrenim sürecinde para alışverişleri için kullanılan hesap türlerinden birisidir. Öğrnci olarak yurt dışı eğitimleri için giden kişilerin genellikle öğrenim hesapları açtırması gerekir bu en koly açılan yurt dışı hesabıdır. Öğrenci kimliği ve okul evrağı olan kişiler rahatlıkla bu işlemi gerçekleştirebilir.

Yurt Dışına Gitmeden Banka Hesabı Açmak

Yurt dışına çıkış yapmadan banka hesabı için bazı bankalar kolaylık tanıyabiliyor. Szide yurt dışı hesabı için kendi çalıştığınız bankaya talepte bulunabilirsiniz. Bu hesap türleri için kendi müşterilerine özel seçenek sunan bankalar mevcut. Ayrıca bazı sitelerde yurt dışı banka hesapları açma platformları mevcut. Bunlar güvenilir ve yasla olmayan kuruluşlar olabileceği için çok dikkatli olmanız gerekli. Bu yolla bir çok kişiyi dolandıran firmalar olduğu için bankalar en iyi çözüm seçeneği olarak gösterilir.

İnternetten yurtdışı banka hesabı açmak istediğinizde bankaların demo hesap başvuru formlarını görüntüleyebilirsiniz. Bunun dışında her hangi bir işlem yapmaazsınız. Bu demo hesaplar ön başvuru formu niteliğini taşır. Daha sonra gerekli görüldüğü takdirde banka sizi arayıp şubeye gitmenizi ve hesabınızı aktif hale getirebileceğinizi iletir.

İsviçre’de Banka Hesabı Açmak 2019

Banka hesabı açmanız için öncelikle o ülkenin vatndaşı olmanız şartı vardır. Herhangi bir yerleşim evrağı olmayan kişilerin yasal yoldan hesap açması çok zor bir durumdur. Bazı illegal yollardan başvurulsada bu tecih edilmemesi gereken bir yöntemdir. İsveç bankalarına gelecek olur isek son yıllarda oldukça fazla gündeme gelen ülkelerden biri olması ile birlikte swissleaks isimli bir kuruluşun hesabı olan kişileri deşifre etmesi ile birlikte gündemden düşmeyen konular haline geldi. İsviçre bünyesinde bulunana banka hesaplarını çok iyi bir gizlilik ilkesi ile saklı tutuyor. Özellikle suç şebekelerinin tercih ettiği ülkeler arasına giren ve silah uyuşturucu gibi işler yapan kişilerin tercih sebebi yönünde gösteriliyor. Güvenlik açısından en iyi bankaların burda olması ve gizlilik ilkesi cezbeden yönlerinden biri tabiki. Bu şekilde suç örgütleri açık vermeden hesaplarını koruyarak para akışı sağlayabiliyor.

Yurt Dışına Para Transferi

Bankasnızın para transeferi seçeneklerinde yurt dışı olarak seçenekler bulunmaktadır. Yapılan normal eft ve havalelerin dışında farklı bir seçenek ile yapılan bu işlem ücret açısından biraz pahalı bir tutara sahip olmak ile birlikte bankalar arası değişkenlik gösterebilir. Öncelikle çalışmakta olduğunuz bankanın bu hesap türü için transfer seçeneğini açtırmanı olacaktır. Vadesiz hesabınıza tanımlı herhangi bir yurt dışı hesabınız yok ise ücretlendirilirsiniz. Bu ücretler limit aşımına göre bankanın sunmuş olduğu sabit fiyatlar üzerinden yapılır.

Bankacılık işlemlerinide bu seçeneği çok kullanıyor iseniz sizlere tavsiyemiz bankaların bu işlemler için özel avantajlı transfer tutarları olduğunu bilmeniz ve ona göre vadesiz hesap oluşturmak olacaktır. Yapılan yurt dışı para transferi işlemleri için bankanız ile iletişime geçerek bilgi almanız en sağlıklısı olacaktır. Yorum ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 0 Average: 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ