Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019

Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019

Ev kredileri sistemi son yıllarda en çok tercih edilen kredi çeşitlerinden biri oldu. Bundan 10 yıl önce alacağımız evleri müteahhit yada senet sistemleri ile alabiliyorduk. Şimdi ise bankaların bize sunmuş olduğu bu avantajlardan yararlanma fırsatımız oluyor. Şimdi size Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019 yılı için faiz oranları ve koşullarından bahsedeceğiz. 2018 yılının ilk aylarında %1,52 puanlarında seyreden konut kredisi eylül ayından itibaren gösterdiği yüksek çıkış ile ev alacakları hayal kırıklığına uğrattı. Piyasalardaki bu dalgalanma her sektör gibi inşaat sektöründe de derinden hissedildi. Ev almayı planlayanların finansman desteği olarak aldıkları ve bu alanda büyük yaptırımları olan ev kredisi önümüzde yıl için yeni oluşumlara gitmeye hazırlanıyor. Kredilerin bu kadar yüksek olması alım gücünün düşük olmasına eklenince inşaat firmaları başka yöntemler ile ev satma yollarına başvuruyor. Eski sisteme geri dönmek zor gibi gözükse bile piyasanın bu kadar durgun olmasına istinaden yeni kampanya ve sistem değişikliğine gidilmesi kaçınılmaz olacaktır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Çeşitleri 2019

Konut kredisi hesaplanırken yapmanız gereken öncelikle her ay ne kadar taksit ödeyebileceğiniz ve gelir düzeyinize göre çekeceğiniz vade uzunluğunda aynı şekilde ödeme yapabileceğiniz doğrultuda olmalıdır. Konut kredisi çeşitlerinde sizin gelir durumunuz baz alınarak  elinizdeki %20 nakit peşinata göre evinizin ekspertiz değeri en fazla %80 oranında kredi belirlenir ve ödeme planınız bu şekilde çıkarılır. Ev kredilerinden bankaların uygulamış olduğu en yüksek kredi süresi 120 aya çıkmaktadır. Ziraat bankasının peşin ödeme yapmadan ev konut kredisi sistemi bulunmamaktadır. Ayrıca ödeme planınızda ara ödemeler isterseniz faiz oranınız da herhangi bir etkilenme olmaz. Vade süreniz öncesi yapılandırma yapmak ve daha kısa zamanda borcunuzu kapatmak istediğinizde bankanızla bizzat görüşüp hesaplama yapmanız gerekmektedir. Ziraat bankası konut kredisi çeşitleri için yapacağınız ödeme koşulları ve vade süreniz doğrultusunda şube de yapacağınız görüşme ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Şartları 2019

Ziraat bankası ev kredisi çekmek istediğinizde en önemli koşullarından biri kredi notudur.öncelikle bunu öğrenmeniz gerekli. Daha sonra gelir ortalamanızın ödemeler dengesi ile eşit olup olmadığına bakılır. Gelirinizin yarısı ödemekte olduğunuz krediyi karşılaması gerekir bazı koşullarda ise eşinizin çalışması durumunda onuda göz önünde bulundurabilirler.

Kredi seçenekleri şartları şu şekilde yer almaktadır

 • 120 aya kadar vade ile satın alacağınız evin  eksper​tiz bedelinin en fazla %80’ine kadar kredi çekebilirsiniz.
 • Krediye konu olan konut yada arsa üzerine ipotek konulur. Gerekli görülmesi halinde ek teminat ya da kefil isteminde bulunma hakkı saklıdır.
 • Krediniz bitene kadar hayat ve deprem sigortası yaptırma zorunluluğu vardır.

Bu şartlar doğrultusunda kredi çekme imkanı tanıyan Ziraat bankası kredi faiz oranlarını 2019 yılı için henüz açıklamasa da şuanda %1,98 oranında işlem görmeye devam ediyor. Kredi çekme durumunuzda sizden istenen evraklar aşağıdaki listede yer almaktadır. Ziraat bBankası konut kredisi  şartları 2019 doğrultusunda kredi hizmetinden faydalanabilirsiniz.

1. Talep etmek istediğiniz konut kredinizin miktarını belirleyin.
2. Başvuru formunu eksiksiz doldurun iletişim numaralarını doğru iletin.
3. Banka tarafından istenilen evrakları tamamladıktan sonra teslim edin.
4. Ekspertiz ücretini ödedikten sonra raporunuzu teslim alıp iletin.
5. İpotek evraklarınızı tamamladıktan sonra tapuya bildirmeniz şartı
6. Tapu devir işlemlerinizi yaptırdıktan sonra bankanızla görüşme sağlayın.
7. Konut kredileri için sözleşmenizi imzalamanız gerekli.

Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019

Banka tarafından istenilen belgeler

 • Nüfus cüzdanı
 • İkamet belgesi veya fatura
 • Tapu fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • özel sektör çalışanı iseniz maaş bordrosu şirketin imza sirküleri
 • Emekliler için hesap cüzdanı ve aylık maaş dökükleri
 • Şirket sahibi ve ortakları için Vergi levhası, kayıtlı odaya ait belgeler, son aya ait hizmet bilançosu
 • Gayrimenkulü var ise tapu fotokopileri kira geliri için kontrat ve sözleşmelerin asılları.

Evraklarınızı tamamladıktan sonra bankanızın onay süreci ortalama 24 saat kendi müşterileri için aynı iş günü içerisinde de olabilir. Paranızı direk hesabınızdan çekebilir yada satışını bankanız vasıtası ile gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca gayrimenkul alımlarında yapılan ek harcama ve masraflar değişkenlik göstermektedir. Faizlere herhangi bir müdahale yapılmadığı sürece 2019 yılının ilk 6 ayı %1,99 seviyesinin üzerine çıkmayacağını söyleyebiliriz. Ziraat bankası konut kredisi 2019 yılı seçenek ve size sunulan farklı avantajlar için direk bankanızla iletişime geçmenizi öneririz. Faiz hesaplamak istiyor iseniz diğer bültenlerimizde bulunan kredi hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz.

Bu makaleyi faydalı buldum
[Total: 1 Average: 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ